Igrzyska śmierci

i

Autor: screen YouTube/forumfilmpoland

Igrzyska śmierci - powstanie prequel serii. Co już wiadomo?

2019-06-18 15:17

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów Igrzysk śmierci, których autorką jest Suzanne Collins. Już wkrótce ukazać ma się prequel powieści, na podstawie którego, powstanie również jego ekranizacja. Świat przedstawiony w Igrzyskach śmierci zyskał wielu fanów, natomiast aktorzy grający w filmach na podstawie książek, stali się światowymi gwiazdami. Czy pojawią się oni w nowej części serii? Co wiadomo już na temat prequela? Tego dowiecie się na EskaCINEMA.pl

Igrzyska śmierci - powstanie prequel serii. Co już wiadomo? Igrzyska śmierci to seria, którą pokochały miliony. W państwie Panem, którym rządzi złowrogi prezydent Snow, panuje ogromna bieda. Kiedy dystrykt Trzynasty buntuje się, władze wpadają na pomysł, aby zorganizować igrzyska, dzięki którym będzie możliwa kontrola nad społeczeństwem. Do udziału w Głodowych Igrzyskach wybierani są przedstawiciele poszczególnych dystryktów. Z Dwunastego wylosowani zostają Primrose oraz Peeta. Katniss nie może pogodzić się z wyborem młodszej siostry, ponieważ wie, że Primrose czeka pewna śmierć. Postanawia zająć miejsce siostry. 16-latka swoją postawą daje ludziom nadzieję na zmiany. Czy w powstającym właśnie prequelu serii, pojawią się ci sami bohaterowie?

Igrzyska śmierci - prequel serii

Wydawnictwo Scholastic ogłosiło ostatnio, że już wkrótce, światło dzienne ujrzy kolejna książka Suzanne Collins, z serii Igrzysk śmierci. Niezatytułowana powieść o Panem będzie prequelem wydarzeń, które opisane zostały w znanej nam trylogii. Fabuła będzie obejmować wydarzenia około 60 lat przed historią z pierwszych części serii. Najpewniej więc, w prequelu nie pojawią się bohaterowie, znani nam z poprzednich odsłon Igrzysk Śmierci. Autorka wykreuje zupełnie nowe postacie. Premiera powieści została zaplanowana na 19 maja 2020 roku.

Wszystko wskazuje na to, że oprócz książki, powstanie również film na jej podstawie. Lionsgate kontaktowało się już z Suzanne Collins, w sprawie nadchodzącej produkcji. W związku z tym, że historie opisane w książce, będą się dziać na kilkadziesiąt lat przed narodzinami Katniss Everdeen, w filmie najpewniej nie zobaczymy ani Jennifer Lawrence ani innych aktorów, którzy figurowali w obsadzie produkcji. Prequel przedstawi rekonstrukcję kraju po Mrocznych Dniach, podczas których dystrykty buntowały się przeciwko Kapitolowi. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE