Hiszpańskie seriale

i

Autor: YouTube.com/RTVE Series (screen) Hiszpańskie seriale popularne w innych kraj.

Seriale

Hiszpańskie telenowele, których nie było w Polsce. Te tytuły byłyby hitami jak "Akacjowa 38"

2024-07-10 14:06

Serial "Akacjowa 38" to prawdziwy fenomen wśród polskich fanów telenowel. Po latach emisji tureckich seriali TVP zdecydowało się na tytuł z Hiszpanii i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Fani mają nadzieję, że na antenie stacji pojawi się więcej produkcji z tego kraju. Które powinni wziąć pod uwagę? Oto kilka potencjalnych hitów.

Hiszpania to kraj, w którym od wielu lat nagrywane są długie telenowele. Emitowane są głównie na antenie La 1, czyli pierwszego kanału hiszpańskiej telewizji publicznej RTVE. W każde popołudnie od poniedziałku do piątku przed telewizory zasiada wielu Hiszpanów i Hiszpanek, które z zaciekawieniem śledzą losy bohaterów swoich ulubionych seriali. Jeden z hiszpańskich hitów pokochali też Polacy. Mowa o "Akacjowej 38". Jakie inne tytuły powinny pojawić się w polskiej telewizji? Te telenowele mogą spodobać się polskim widzom.

"Akacjowa 38" - prawda czy fałsz? Odpowiedzi na te pytania znają tylko najwierniejsi fani. QUIZ

"La Promesa"

Rok 1913. Cały świat stoi na skraju przepaści, ale są oazy pokoju odizolowane od konfliktów. Podobnie jak pałac La Promesa w dolinie Los Pedroches, będący własnością markizów Luján, jednego z największych właścicieli ziemskich w kraju. Pewnego dnia w pałacu odbywa się ślub następcy tronu, Tomasza. Zaraz po imprezie uwagę wszystkich przyciąga pojawienie się samolotu. Za jego sterami stoi Manuel, syn markizów. Nagle maszyna staje w płomieniach, ale komuś udaje się uratować Manuela. To młoda Jana.  Czy miłość może ugasić pragnienie zemsty?

Sara Miquel gra Cayetanę w serialu Akacjowa 38. Na co dzień jest nie do poznania!

"Dos Vidas" (tłum. Dwa życia)

Historia Julii, kobiety, która obecnie wiedzie życie, które zaplanowali dla niej matka i przyszły mąż, i tuż przed wyjściem za mąż odkrywa wielki rodzinny sekret, który zmienia ją na zawsze. Na skraju załamania nerwowego postanawia się z nimi rozstać. Julia znajduje schronienie w odległym miasteczku w górach Madrytu, gdzie ma skomplikowaną misję: przejąć kontrolę nad własnym losem.

"Salón de té La Moderna" (tłum. Herbaciarnia La Moderna)

Madryt, rok 1930. Stolica jest sceną wielkich zmian, z tętniącym życiem wszechświatem intelektualnym i kulturalnym, na którego czele stoi przede wszystkim Pokolenie '27, w tym artyści zwani „Sinsombrero”, tacy jak María Zambrano, Rosa Chacel, Maruja Mallo czy Luisa Carnes. Niestety niestabilne środowisko polityczne i społeczne, które rozciąga się na cały kraj, głęboko wpływa na mieszkańców Madrytu. Jest jednak takie wybrane miejsce, niedaleko Puerta del Sol, gdzie problemy i konflikty nie przenikają przez drzwi, jest nią herbaciarnia „La Moderna”. Jej wypieki, ciastka, kiełbaski, herbata i kawa, a także ciepło i przepych dekoracji stanowią atrakcję dla wielu mieszkańców Madrytu, których kieszenie pozwalają im na luksus cieszenia się jego doskonałością: rodziny z klasy średniej i wyższej, personel wojskowy , aktorzy, urzędnicy, pracownicy biurowi, biznesmeni...

"Cuéntame cómo pasó" (tłum. Powiedz mi, jak to się stało)

Podobnie jak wielu Hiszpanów, rodzina Alcántara wyemigrowała do Madrytu ze swojego rodzinnego miasta w La Mancha, Sagrillas, w latach 50. Serial odzwierciedla niektóre z najbardziej znaczących wydarzeń w naszej najnowszej historii oraz zmiany, jakie zaszły w życiu Hiszpanów.