Hiacynt - najlepszy polski film 2021? 5 powodów, dla których warto obejrzeć thriller Netfliksa

2021-09-17 15:14 PK
Hiacynt
Autor: Materiały prasowe Netflix

"Hiacynt" to thriller w reżyserii Piotra Domalewskiego, na podstawie scenariusza Marcina Ciastonia. Wiele wskazuje na to, że nowy polski film Netfliksa, może stać się jedną z lepszych rodzimych produkcji tego roku. Sprawdźcie, dlaczego warto obejrzeć film z Tomaszem Ziętkiem w roli głównej.

Jesienią i zimą tego roku widzowie będą mieli okazję zobaczyć na ekranach kin mnóstwo polskich filmów. Najgłośniejsze premiery tego roku to nowe "Wesele" Wojtka Smarzowskiego, "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje", "Zupa nic", "Teściowie" czy polski kandydat do Oscara 2020 "Żeby nie było śladów". Wśród rodzimych produkcji znalazł się także "Hiacynt" wyprodukowany dla polskiego Netfliksa. Premiera filmu zaplanowana jest na 13 października. Dlaczego warto zapamiętać ten dzień? Kilka powodów podrzucamy poniżej. 

Hiacynt - gatunek 

Polscy widzowie uwielbiają oglądać thrillery i kryminały. Kilka lat temu zauważyli to producenci filmowi i serialowi i zaczęli kręcić mroczne, brudne, sensacyjne produkcje na potęgę. Trend ten zawdzięczamy takim serialom jak m.in. "The Killing", "Most nad Sundem", "Detektyw", "Broadchurch" czy "Luther". W rodzimej kinematografii także powstały perełki. Wystarczy wymienić choćby "Rojst", "Watahę",  "Krew z krwi", "Klangor", "Belfra" czy "W głębi lasu".

Hiacynt - czas akcji

Któż z nas nie lubi filmów czy seriali osadzonych w czasach PRL-u? Wyniki oglądalności oraz świetne recenzje pokazują, że kino osadzone w latach 70, 80 i 90 ubiegłego stulecia cieszy się ogromna popularnością i całkiem nieźle wychodzi twórcom. Potwierdza to sukces takich produkcji jak wyżej wymieniony "Rojst", "Jestem Mordercą", "Prosta historia o morderstwie" czy "Dom zły".

Hiacynt - obsada

W głównej roli zobaczymy Tomasza Ziętka (Robert). W filmie wystąpią również m.in. Marka Kalitę (Edward), Hubert Miłkowski (Arek), Adę Chlebicką (Halinka), Tomasza Schuchardta (Wojtek), Agnieszkę Suchorę (Ewa), Tomasza Włosoka (Tadek), Jacka Poniedziałka (Dygnitarz), Mirosława Zbrojewicza (Komendant), Adama Cywkę (Profesor Mettler), czy Sebastiana Stankiewicza (Maciek). 

Hiacynt - fabuła

Hiacynt to kryminalna historia osadzona w latach 80. Robert, młody milicjant „z zasadami", wpada na trop seryjnego mordercy gejów. W toku śledztwa poznaje Arka. Postanawia wykorzystać go jako informatora, nie zdając sobie sprawy jak bardzo ta relacja wpłynie nie tylko na jego pracę, ale także życie osobiste.

Hiacynt - zwiastun

Obejrzenia samego zwiastuna "Hiacynta" sprawia, że widz chce poznać całą historię od początku do końca. Sprawdźcie dwuminutową zapowiedź filmu i przekonajcie się sami.

Filmy akcji - TOP 10 filmów trzymających w napięciu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE