Filmy

Harry Potter: dubbing. To ich głosami mówią: Harry, Hermiona, Ron i inni bohaterowie kultowej serii! Wiesz, jak wyglądają?

Harry Potter to nie tylko doskonała seria książek autorstwa J.K.Rowling. To również prawdziwie magiczne filmy! Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądają osoby, których głosami mówią postacie? Kto dubbinguje bohaterów polskiej wersji Harry'ego Pottera? Czyimi głosami mówią: Harry, Hermiona, Ron i pozostali czarodzieje? Mamy odpowiedź!

Spis treści

  1. Harry Potter: polski dubbing. Kto podkłada głosy?
  2. Harry Potter - polski dubbing. Kto podkładał głos Draco malfoya?
  3. Harry Potter - rozwiąż QUIZ ze świata magii!

Seria filmów o Harrym Potterze zdobyła popularność na całym świecie. Adaptacje książek brytyjskiej pisarki J.K. Rowling, które przedstawiają magiczny świat czarodziejów, podbiły serca zarówno młodszych jak i dojrzałych widzów. Uniwersum Harry'ego Pottera to jednak nie tylko książki i filmy, ale także m.in. gry. W latach 2001- 2011 wytwórnia "Warner Bros. Pictures" zrealizowała osiem części filmów o Chłopcu Który Przeżył. W główne role wcielili się aktorzy:

  • Daniel Radcliffe,
  • Rupert Grint,
  • Emma Watson.
"Hotel Paradise 7". Sabina długo nie zagrzała miejsca w hotelu

Harry Potter: polski dubbing. Kto podkłada głosy?

Jak wyglądają osoby, których głosami mówią Harry Potter, Hermiona granger, Ron Weasley i inni bohaterowie produkcji? Ich głosy stały się tak charakterystyczne, że "Potteromaniacy" bez problemu je rozpoznają! Sprawdziliśmy, kto użyczył swojego głosu filmowym czarodziejom. 

Główny bohater serii - Harry Potter - mówi głosem Jonasza Tołopiło.  Aktor dubbingowy po raz pierwszy użyczył swojego głosu Harremu w wieku 11 lat. Jonasz Tołopiło podkładał głos w siedmiu filmach z tej serii. Jedynym filmem, którego nie dubbingował była "Komnata tajemnic". 

Czytaj także: Kawiarnie, restauracje i sklepy dla fanów Harry'ego Pottera

Aktor dubbingowy przygodę z użyczaniem swojego głosu bohaterom filmów rozpoczął, za namową mamy, bardzo wcześnie. W 1999 roku podkładał głos pod młodego Anakina Skywalkera w "Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo". W filmie "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" można go usłyszeć jako chłopca, który buduje piramidy z piasku. Tołopiło to także m.in. głos Trunksa w "Dragon Ball Z: Atak smoka". 

33-letni Jonasz Tołopiło dziś nadal zajmuje się dubbingiem. Zajmuje się także m.in. filmowaniem, a zawodowe kroki skierował ku mediom. Prywatnie jest bliskim znajomym Taco Hemingwaya. Aktor wykonał zdjęcia na okładki dwóch pierwszych płyt muzyka, a także współreżryserował teledysk do utworu "6 zer".

Harry Potter - polski dubbing. Kto podkładał głos Draco malfoya?

Ron Weasley w polskiej wersji filmów o Harrym Potterze mówi głosem aktora dubbingowego Marcina Łabno. Hermionie natomiast swojego głosu użyczyła Joanna Kudelska. Aktor dubbingowy Aleksander Czyż dubbingował postać Draco Malfoya.  Jesteście ciekawi jak wyglądają osoby, których głosy rozpoznaje każdy fan serii filmów Harry Potter? Zapraszamy do naszej galerii! 

Harry Potter - rozwiąż QUIZ ze świata magii!

Harry Potter Quiz. Jakiego przedmiotu mógłbyś uczyć w Hogwardzie?

Harry Potter: QUIZ. Czy jesteś śmierciożercą? A może członkiem Zakonu?

Harry Potter: QUIZ z Quidditcha! Jak dobrze znasz zasady?

Harry Potter: QUIZ z wiedzy z opieki nad magicznymi stworzeniami! Tylko dla MEGA fanów!

Harry Potter: mistrzowski QUIZ wiedzy dla fanów młodego czarodzieja. Wiesz wszystko?

Harry Potter: QUIZ z zaklęć. Znasz je wszystkie?

Harry Potter: QUIZ - kto to powiedział? Dopasuj cytat do postaci! 10 na 10? To niemożliwe!

Pytanie 1 z 10
"Na twoim nie ma litery. Chyba uważa, że nie zapominasz swojego imienia."