Harry Potter - 9. film powstanie? Co już wiadomo o możliwości kolejnej ekranizacji?

2020-10-23 12:31 AW
Harry Potter i Czara Ognia
Autor: Warner Bros/Courtesy Everett Collection/East News

Seria o Harrym Potterze to bez dwóch zdań jeden z największych fenomenów popkultury. Mimo że ostatni film - druga część Insygniów Śmierci - ukazał się w 2011 roku (czyli niemal 10 lat temu), produkcje te cały czas cieszą się ogromną popularnością, a fani czekają na więcej. Choć ekranizacje uniwersum Harry'ego Pottera cały czas się ukazują w postaci serii Fantastyczne zwierzęta, widzowie nadal mają nadzieję na kolejną produkcję z Harrym, Ronem i Hermioną.

Harry Potter - 9. film powstanie? Co już wiadomo o możliwości kolejnej ekranizacji? Pierwszy film z serii Fantastyczne Zwierzęta wszedł na ekrany kin w 2016 roku, a łącznie produkcji z tej serii ma być w sumie pięć. Dla fanów Harry'ego Pottera ta informacja nie jest niestety wystarczająca i nadal mają nadzieję na film z dobrze znanymi z 'podstawowej' serii bohaterami.

Harry Potter - 9. film powstanie? Co już wiadomo o możliwości kolejnej ekranizacji?

Nadzieję fanów na 9. część filmu cały czas rozbudza fakt, że w 2016 spod pióra J.K. Rowling ukazał się Harry Potter i przeklęte dziecko. Mimo że ta część wyszła także w formie książkowej, z założenia była sztuką teatralną i, jak dotychczas ani Rowling, ani żaden z filmowców, nie wyjawili zainteresowania bezpośrednim przeniesieniem jej na wielki ekran.

Na początku 2020 roku pojawiły się jednak nowe doniesienia, które mogą ucieszyć fanów serii. Jak donosił portal wegotthiscovered.com, Warner Bros rzekomo rozpoczyna już planowanie kolejnych filmów z uniwersum Harry'ego Pottera, które mają pojawić się po zakończeniu Fantastycznych Zwierząt. Studio wpadło na pomysł, aby połączyć fabułę Przeklętego dziecka z zupełnie nową historią, która ma skupić się na córce Voldemorta, której pragnieniem jest wskrzeszenie zmarłego ojca. Studio jak na razie nie potwierdziło tych doniesień, jednak trudno wyobrazić sobie, aby ta franczyza faktycznie miała się skończyć, skoro na uniwersum Harry'ego Pottera cały czas można zarabiać. Niestety, jeśli te doniesienia faktycznie się potwierdzą, należy zakładać, że 9. część filmu nie ukaże się wcześniej niż przed ukazaniem się wszystkich pięciu części planowanych Fantastycznych Zwierząt.

Filmy akcji - TOP 10 filmów trzymających w napięciu
NAJNOWSZE