Dominik Dudek

i

Autor: AKPA

Gwiazdy

Gwiazdor "The Voice of Poland" w poruszającym wyznaniu. "Przyszedł czas żeby być całkiem szczerym"

2024-04-12 16:07

Dominik Dudek wygrał 13. edycję "The Voice of Poland". Jego trenerami w drodze do sukcesu byli Thomson i Baron. Artysta nadal tworzy nową muzykę, próbował swoich sił również w preselekcjach do Eurowizji. Teraz na Instagramie poruszył bardzo ważny temat. Wsparcie okazał muzyk Afromental - Aleksander Milwiw-Baron.

Dominik Dudek jest niezwykle zdolnym i wszechstronnie uzdolnionym muzykiem. Polska usłyszała o nim, kiedy za namową swojej dziewczyny zgłosił się do udziału w talent show Telewizji Polskiej "The Voice of Poland". Pochodzący z Młynnej koło Limanowej artysta skradł serca trenerów i widzów. To właśnie on tryumfował w 13. edycji programu. Od tamtej pory stale pracuje nad nowymi piosenkami. Z utworem "Be Good" wystartował w preselekcjach do ubiegłorocznej Eurowizji. Ostatecznie do Liverpoolu pojechała Blanka, a Dominik Dudek uplasował się na trzecim miejscu. Po podpisaniu kontraktu z Universal Music Polska wydał EP-kę "Ja śnię", a już w tym roku ma ukazać się jego debiutancki album studyjny.

Dominik Dudek wygrał The Voice of Poland 13! Tak wyglądała jego droga do zwycięstwa!

Dominik Dudek dodał szczery wpis na Instagramie

Podczas wywiadu, którego udzielił w "Pytaniu na Śniadanie" tuż po zwycięstwie w "The Voice of Poland" wyznał, że liczne niepowodzenia powodowały, że na pewien czas rezygnował z muzyki. Na szczęście mógł liczyć na wsparcie swojej partnerki Oli. To właśnie ona zachęciła go do zgłoszenia się do talent show, co okazało się być strzałem w dziesiątkę! Muzyk skupia się na tworzeniu nowych kawałków, rzadko pojawia się na "ściankach", a w mediach społecznościowych zamieszcza niewiele prywatnych postów. Niemałe poruszenie wzbudził jeden z jego ostatnich postów, w którym zdobył się na niezwykle szczere wyzwanie. Artysta przyznał, że od pewnego czasu uczęszcza na terapię.

Cześć! Pierwszy raz mówię o tym co czuję i nie jest to dla mnie łatwe, bo zazwyczaj na moim profilu dzielę się z wami samymi pozytywnymi rzeczami, ale rzeczywistość jest nieco inna i przyszedł czas żeby być całkiem szczerym przed sobą i przed Wami. Nie zawsze jest kolorowo. Wierzę, że będzie dobrze, jestem z wami. Za niedługo nowe piosenki. Staram się dla siebie i dla was. Ściskam! - napisał Dominik Dudek.

Muzyk wyznał, że od dziesięciu lat "walczy o siebie".

Muzyka zawsze byłą dla mnie autoterapią, ale od jakiegoś czasu chodzę na taką prawdziwą terapię. Za długo się męczyłem, za długo źle o sobie myślałem, za długo nie wiedziałem, co ze sobą zrobić, kiedy nic się nie układało, a ja wpadałem w coraz większy dół - napisał.

Pod jego postem pojawiło się wiele komentarzy od osób, które podziwiają go za tak szczere wyzwanie i mocno wspierają muzyka. Pod postem pojawił się też wyraz wsparcia od Aleksandra Milwiwa-Barona, który wspólnie z Thomsonem doprowadził Dominika do zwycięstwa w 13. edycji show.

"Panie Dominik! Jesteś Pan wielki! ❤️‍🔥" - napisał Baron.