Gdzie nagrywano "Dziedzictwo"? Słynna willa Yamana zagrała nawet w innym serialu!

2025-07-22 18:00

Fani "Dziedzictwa" z zapartym tchem śledzą losy Seher i Yamana, a później nowych bohaterów (w tym Nany). Jednak to nie tylko burzliwe losy postaci przyciągają przed ekrany. Równie wielkie emocje budzą malownicze krajobrazy i luksusowa willa, która jest niemym świadkiem ich dramatycznych losów. Gdzie tak naprawdę bije serce tej uwielbianej przez Polaków tureckiej produkcji?

Dziedzictwo

i

Autor: Screen z IG/emanetkanal7 Nana i Yaman / Dom Yamana

Spis treści

  1. Gdzie znajduje się willa Yamana z serialu "Dziedzictwo"?
  2. Gdzie nagrywano serial "Dziedzictwo"? Miasto i miejsca

Gdzie znajduje się willa Yamana z serialu "Dziedzictwo"?

Wielu fanów tureckich seriali może odczuwać pewne déjá vu, oglądając pierwsze sceny "Dziedzictwa". I słusznie! Początkowa posiadłość, w której kręcono pierwsze kilkadziesiąt odcinków, to słynna Atahan Konağı, znana polskim widzom z innego tureckiego hitu, serialu "To moje życie!". Znajduje się ona w wiejskiej scenerii stambulskiej dzielnicy Reşadiye. Jednak prawdziwym sercem serialu i jego wizualnym symbolem stała się zupełnie inna posiadłość. Od około 30. odcinka ikoniczna rezydencja, w której rozgrywa się większość akcji, to w rzeczywistości luksusowa willa położona w nadmorskiej dzielnicy Bayramoğlu w miejscowości Darıca. Usytuowana na klifie, z zapierającym dech w piersiach widokiem na Morze Marmara, stała się idealnym tłem dla dalszych losów bohaterów.

Dom Yamana Dziedzictwo

i

Autor: Screen z Kanal7; YouTube/Legacy

Co ciekawe, serialowa posiadłość Yamana w Darıca to prawdziwy, prywatny dom. Z uwagi na ochronę prywatności właścicieli, dokładny adres nie został podany do publicznej wiadomości. Wiadomo jednak, że ta imponująca budowla znajduje się w południowej części półwyspu Bayramoğlu, zaledwie kilkaset metrów od malowniczej plaży Cennet Koyu. To właśnie ta prawdziwa perełka architektoniczna stała się jednym z najważniejszych "bohaterów" serialu.

Tureckie seriale to nie tylko telenowele. 5 świetnych produkcji znad Bosforu.

Gdzie nagrywano serial "Dziedzictwo"? Miasto i miejsca

Chociaż rezydencja jest wizytówką serialu, ekipa filmowa podróżowała po różnych zakątkach Turcji, by urozmaicić scenerię. Początkowe odcinki, wprowadzające w historię Seher, kręcono we wspomnianej już wiosce Reşadiye oraz w leśnych i rezydenckich okolicach stambulskiej dzielnicy Beykoz. Jednak to miejscowość Darıca i jej okolice stały się głównym planem zdjęciowym. Poza samą rezydencją, ekipa wykorzystywała tamtejsze ulice, port, a nawet lokalny park do realizacji scen pościgów, romantycznych spacerów czy mafijnych porachunków.

Aby dodać fabule rozmachu, twórcy zabrali widzów w podróż do jednego z najbardziej zjawiskowych miejsc na świecie. Kilka odcinków specjalnych, w tym te związane z podróżą poślubną bohaterów, powstało w magicznej Kapadocji, głównie w rejonach Göreme i Ürgüp. Charakterystyczne formacje skalne i unoszące się na niebie balony stworzyły bajkową atmosferę dla romantycznych uniesień. Uzupełnieniem były krótkie sceny kręcone w azjatyckich dzielnicach Stambułu (Üsküdar, Kartal, Tuzla), gdzie realizowano ujęcia w szpitalach, na komisariatach czy na lotnisku Sabiha Gökçen. Oto podsumowanie kluczowych miejsc, które możemy zobaczyć w serialu "Dziedzictwo":

  • Darıca (prowincja Kocaeli) – główna lokalizacja, w tym słynna willa Kırımlı na półwyspie Bayramoğlu, a także ulice miasta, port i parki
  • Stambuł – wykorzystywany na kilku etapach produkcji
  • Reşadiye (Çekmeköy) – wiejska sceneria z początkowych odcinków
  • Beykoz – leśne drogi i okolice willowe na starcie serialu.
  • Üsküdar, Kartal, Tuzla – dzielnice, w których kręcono sceny szpitalne i policyjne
  • Kapadocja (Göreme i Ürgüp) – malownicze tło dla odcinków specjalnych, w tym scen podróży poślubnej