Filmy Marvela – Avengers, X-Men i…? Najlepsze produkcje o superbohaterach. Ranking TOP 12

i

Autor: fot. ImperialCinePix / youtube.com

Filmy Marvela – Avengers, X-Men i…? Najlepsze produkcje o superbohaterach. Ranking TOP 12

2017-05-24 18:32

Filmy Marvela to zwariowane, a czasami także przerażające produkcje o superbohaterach, złoczyńcach, potworach i niesamowitych zjawiskach, które powstały na podstawie wydawanych od kilkudziesięciu lat komiksów. Avengers i X-Men to nie wszystko! Zobaczcie nasz ranking TOP 12!

Filmy Marvela to zwariowane, a czasami także przerażające produkcje o superbohaterach, złoczyńcach, potworach i niesamowitych zjawiskach, które powstały na podstawie wydawanych od kilkudziesięciu lat komiksów. Avengers i X-Men to nie wszystko! Zobaczcie nasz ranking TOP 12!

Filmy Marvela w pierwszym momencie kojarzą się tylko z produkcjami Marvel Studios, ale przecież do tej kategorii można zaliczyć znacznie więcej produkcji. Na podstawie komiksów Marvela powstał świat X-Men, cykl o Blade – Wiecznym Łowcy, Ghost Rider i Punisher, a także liczne seriale i kreskówki. Jakie są najlepsze filmy Marvela? Chociaż dużo zależy od gustu, w ostatnich latach powstało wiele produkcji, które można uznać za niemal doskonałe. Filmy Marvela upodobniają się do komedii, czasami bardziej przypominają horrory, nie boją się bawić konwencjami, a czasami zakrawają wręcz na filozoficzne kino. Filmy Marvela mają też tę zaletę, że niemal w każdym z nich można zobaczyć plejadę gwiazd, a do ich kręcenia są angażowani najwybitniejsi twórcy. Które z nich szczególnie warto zobaczyć? Oto najlepsze tytuły według ESKA Cinema – filmy Marvela TOP 12!

Filmy Marvela: BLADE - WIECZNY ŁOWCA

Wesley Snipes w swojej najważniejszej roli – jako półczłowiek, półwampir staje przeciwko krwiopijcom, zwalcza upiory i robi wszystko, by ocalić ludzkość. Jest lepszy od swoich wrogów, bo odkrywa serum, dzięki któremu może obejść się bez ludzkiej krwi. Jego najważniejszy cel nie jest jednak bezinteresowny – zamierza zemścić się za śmierć matki!

Filmy Marvela: SPIDER-MAN 2

Spider-Man to jeden z najczęściej trafiających na ekrany superbohaterów. Trylogia z Tobeyem Maguirem, Niesamowity Spider-Man z Andrew Garfieldem, a teraz Spider-Man: Homecoming – twórcy ciągle nie mogą znaleźć idealnego sposobu na zekranizowanie przygód Człowieka Pająka. Najlepiej do tej pory poszło im jednak w drugim filmie, gdy Peter Parker przeżywał egzystencjalny kryzys i mimo słabnących mocy musiał ratować ukochaną. W tym filmie było czuć emocje!

Filmy Marvela: IRON MAN

Iron Man w pierwszym filmie (z trzech) podobał się najbardziej. Ekstrawagancki multimiliarder, który buduje supernowoczesną zbroję, by ocalić własne życie i walczyć z przestępczością, okazał się jednym z filarów Marvela i mimo upływu czasu nie przestaje bawić.

Filmy Marvela: THOR

Bóg Asgardu zostaje pozbawiony mocy i wygnany ze swojego świata przez rozgniewanego ojca. Trafia na Ziemię – wprost w ramiona uczonej Jane Foster. Bardzo szybko staje się obiektem badań zespołu naukowców, musi uciekać i udowodnić, że zasługuje na swoje pochodzenie. Pierwszy film o Thorze okazał się takim sukcesem, że kilka lat później do kin trafiła jego kontynuacja Mroczny świat, a w 2017 roku obejrzymy trzecią część – Thor: Ragnarok.

Filmy Marvela: AVENGERS

Thor, Iron Man, Hulk, Czarna Wdowa i Kapitan Ameryka łączą siły, by zmierzyć się ze złoczyńcą, który może zagrozić przyszłości ludzkości. Muszą być gotowi na największe poświęcenia bo Loki jest złowieszczy, po stronie wroga staje dawny sojusznik, a współpraca nigdy nie układa się tak, jak powinna. Po pierwszej części Avengers nakręcono jego nieco mniej udaną kontynuację Avengers: Czas Ultrona, a w 2018 roku do kin trafi film Avengers: Infinity War.

Filmy Marvela: X-MEN: PRZESZŁOŚĆ, KTÓRA NADEJDZIE

Wolverine przenosi się w czasie, by uratować świat mutantów i ludzi, a superbohaterowie łączą siły z młodszymi wersjami samych siebie. Choć momentami jest bardzo niebezpieczne, na ekranie nie brakuje humoru i wzruszeń, a twórcom udaje się załatać kilka fabularnych dziur z poprzedniej części. Gwiazdorska obsada to ważny, ale zdecydowanie nie jedyny atut!

Filmy Marvela: STRAŻNICY GALAKTYKI

Strażnicy Galaktyki to chyba najmniej poważny z filmów Marvela. Do ratowania Wszechświata zaangażowani zostają przecież przedstawiciele wielu kosmicznych ras, którzy zamiast pomagać innym woleliby w rytm muzyki… broić. Genialna muzyka, doskonały humor, brak patosu i naciąganych idei – rozrywka w czystej postaci!

Filmy Marvela: ANT-MAN

Ant-Man, czyli najmniejszy z superbohaterów Marvela, nie ustępuje innym siłą, ale nie ma takiej jak oni pewności siebie – niesamowity kostium wkłada przecież jako oszust i kryminalista, dla którego do tej pory nie było niemal żadnych świętości. To nie przeszkadza jednak w byciu doskonałym filmowym protagonistą i ratowaniu świata!

Filmy Marvela: DOKTOR STRANGE

Przekonany o swoim geniuszu chirurg ulega wypadkowi i nie może kontynuować kariery. W poszukiwaniu ratunku rusza na Daleki Wschód i poznaje świat, w który aż trudno mu uwierzyć. Zostaje magiem, odkrywa grożące światu niebezpieczeństwo i rusza na ratunek.

Filmy Marvela: KAPITAN AMERYKA: WOJNA BOHATERÓW

Kapitan Ameryka najpierw trafił do kin w Pierwszym starciu, potem zmierzył się z Zimowym żołnierzem, ale i tak najbardziej udaną częścią okazała się Wojna bohaterów. Konflikt między Kapitanem Ameryką a Iron Manem, w który włączyli się inni superbohaterowie Marvela, był katastrofalny dla instytucji Avengers, ale widzom zapewnił doskonałą rozrywkę.

Filmy Marvela: DEADPOOL

Ryan Reynolds jako najemnik, który odkrywa, że jest chory na raka i poddaje się nielegalnemu eksperymentowi. Zyskuje zdolność samouzdrawiania, ale przy okazji zmienia się w brzydala, więc zamiast skupiać się na miłości, rusza na poszukiwanie zemsty. Jest przy tym tak zjadliwy i brutalny, że produkcja została przeznaczona tylko dla widzów 16+ - ich nie powinny też szokować erotyczne żarty i bardzo czarny humor!

Filmy Marvela: LOGAN: WOLVERINE

Po latach walk, konfliktów i pokonywania śmierci Wolverine zaczyna tracić moc i się starzeć. Jego ostatnią misją staje się ocalenie dziewczynki, która posiada podobne do niego umiejętności. Film Jamesa Mangolda to sentymentalne (ale i brutalne) pożegnanie z Loganem i Profesorem X, którzy odchodzą w najlepszym dla całej serii stylu. Wcześniej bohater Hugh Jackmana podbijał kina w dwóch filmach: X-Men Geneza: Wolverine i Wolverine.

Filmy Marvela, a może…?

Superbohaterowie z filmów Marvela walczą z przestępczością i kosmicznymi złoczyńcami dzięki supermocom, doskonałemu wyszkoleniu lub wielkiej fortunie. Mają przewagę nawet nad najbardziej niebezpiecznymi złoczyńcami, ale są też inspiracją dla innych… Bohater filmu Mirageman postanawia zostać nocnym mścicielem, chociaż nie wyróżnia tak naprawdę się niczym. Czy zwykły człowiek w masce może stać się postrachem kryminalistów jak superbohaterowie Marvela? Oglądajcie online i sprawdźcie!