Film Psy nie był wcale pomysłem Pasikowskiego. Cezary Pazura ujawnił kulisy

2019-08-13 12:03 aw
Psy
Autor: INPLUS/East News

Po ponad 25 latach do polskich kin wejdzie trzecia część kultowego filmu Psy w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Mimo że wielu fanów twórczości reżysera ma spore wątpliwości, czy wznawianie kultowej produkcji po tak długim czasie jest na pewno dobrym pomysłem, Psy 3. W imię zasad nadal pozostaje jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów 2020 roku. Przy okazji powstawania zdjęć do produkcji, Cezary Pazura wyjawił mało znany fakt na temat Psów.

Pomysł na Psy wcale nie wyszedł od Władysława Pasikowskiego. Kto jest zatem jego autorem? Pierwsza część kultowego filmu ukazała się w 1992 roku i błyskawicznie stała się hitem. Co więcej, to najlepiej zarabiający polski film lat 90.! Psy stały się przełomem w karierze Bogusława Lindy, a cytaty z Franza Maurera wszyscy wspominamy do dziś.

Cezary Pazura ujawnił, kto stoi za pomysłem Psów

Obecnie trwają zdjęcia do trzeciej części Psów, a co za tym idzie, o filmie Pasikowskiego znów jest głośno. Cezary Pazura, który powróci w Psach 3 do swojej roli Waldemara 'Nowego' Morawca, udzielił krótkiego wywiadu w programie Teleexpress na deser. Aktor zdradził, kto podsunął reżyserowi oryginalny pomysł Psów:

Tak naprawdę Psy wymyślił Olaf Lubaszenko. Kiedyś w luźnej rozmowie zaproponował Władkowi, że po Krollu powinien zrobić film o ubecji, policji, milicji, o tych wszystkich przekształceniach, które się wtedy, na naszych oczach, odbywały. Władek skorzystał z tego pomysłu, wydał mu się bardzo ciekawy. Jak się okazało, to był strzał w dziesiątkę.

Psy 3. W imię zasad - o czym będzie film?

Po 25 latach odsiadki Franz Maurer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i „Nowego”. Ich spotkanie zmieni wszystko. Film ma trafić do kin 17 stycznia 2020.

NAJNOWSZE