Głośne premiery

“Fallout” powtórzy sukces “The Last of Us”? Serial zapowiada się wyśmienicie (WIDEO)

2024-03-08 13:45

Do sieci trafił długo wyczekiwany zwiastun serialu “Fallout” – adaptacji szalenie popularnej serii gier postapokaliptycznych, która (miejmy nadzieję) rzuci rękawice “The Last of Us”. Zapowiedź wygląda bowiem obłędnie i – sugerując się komentarzami w sieci – nawet gracze są zadowoleni. A to już nie lada osiągnięcie.

Era koszmarnych adaptacji gier wideo widocznie przeminęła. Trend na jakościowe i widowiskowe seriale oparte na bestsellerach, w których zakochali się gracze, zapoczątkowało zeszłoroczne “The Last of Us” i wygląda na to, że już wkrótce doczeka się godnej konkurencji.

“Fallout” – serial na podstawie popularnej gry zmierza do Prime Video. Zwiastun obiecuje satysfakcjonujący seans

Wszyscy chcą ocalić świat, tylko na inny sposób – słyszymy w pierwszym zwiastunie serialowego “Fallouta”. Zapowiedź wskazuje, że czeka nas istne widowisko, zgrabnie łączące patos z niewymuszonym humorem. Czy rzeczywiście będzie tak dobrze, jak przypuszczamy? Tego dowiemy się już za kilka tygodni, a teraz przejdźmy do fabuły.

“Fallout” powstał na podstawie jednej z najpopularniejszych serii gier wideo wszech czasów. Serial opowiada o życiu w postapokaliptycznym Los Angeles, w którym 200 lat po zagładzie nuklearnej ludzie zmuszeni są do zamieszkania w luksusowych, podziemnych bunkrach, aby chronić się przed promieniowaniem, mutantami oraz niebezpiecznymi bandytami. W takich warunkach bohaterowie muszą nauczyć się żyć w bardzo złożonym i brutalnym świecie. W oficjalnym opisie zaprezentowanym przez Prime Video czytamy:

Lucy to pełna optymizmu mieszkanka schronu, którą charakteryzuje typowy, amerykański duch działania. Jej spokojna natura i idealistyczne podejście do życia zostaje wystawione na próbę, kiedy musi opuścić schron, aby ratować swojego ojca. Maximus młody żołnierz, który awansuje w militarnej frakcji Brotherhood of Steel, robi wszystko, aby realizować cele Bractwa mające przywrócić prawo i porządek na pustkowiach. Ghulem z kolei to moralnie dwuznaczny łowca nagród, który wciąż nosi w sobie 200-letnią historię postnuklearnego świata.

“Fallout” – obsada. Kto jest kim w serialu Prime Video?

Pierwsze skrzypce grają tu Ella Purnell (“Yellowjackets”) jako Lucy, Aaron Moten (“Rodzina w oparach”) jako Maximus i Walton Goggin (“Nienawistna ósemka”) jako Ghul. W pozostałych rolach występują zaś:

 • Kyle MacLachlan (“Miasteczko Twin Peaks”),
 • Moises Arias (“Król Staten Island”),
 • Sarita Choudhury (“Homeland”),
 • Michael Emerson (“Impersonalni”),
 • Leslie Uggams (“Deadpool”),
 • Frances Turner (“The Boys”),
 • Dave Register (“Heightened”),
 • Zach Cherry (“Rozdzielenie”),
 • Johnny Pemberton (“Ant-Man”),
 • Rodrigo Luzzi (“Nierozłączne”),
 • Annabel O’Hagan (“Prawo i porządek: sekcja specjalna”),
 • Xelia Mendes-Jones (“Koło czasu”).

“Fallout” – twórcy i premiera. Kiedy serial zadebiutuje w Prime Video?

Geneva Robertson-Dworet i Graham Wagner pełnią funkcje głównych producentów wykonawczych, scenarzystów i showrunnerów. “Fallout” został wyprodukowamy przez Amazon MGM Studios oraz Kilter Films, we współpracy z Bethesda Game Studios i Bethesda Softworks. Pierwsze trzy odcinki zostały wyreżyserowane przez Jonathana Nolana.

Cały ośmioodcinkowy sezon “Fallouta” trafi do oferty Amazon Prime Video już 11 kwietnia 2024 roku.

SPRAWDŹ TEŻ: Najciekawsze serialowe premiery 2024 roku. Na które nowości i powroty warto zwrócić szczególną uwagę?

Najlepsze seriale Amazon Prime Video. TOP5 produkcji, które warto obejrzeć

Jak dobrze znasz najpopularniejsze seriale ostatnich lat? Quiz dla prawdziwych serialomaniaków!

Pytanie 1 z 10
"Dom z papieru": kto był pomysłodawcą skoku na Bank Hiszpanii?
Aktorzy, którzy popełnili ciężkie przestępstwa i trafili za kratki | To Się Kręci #27