Eurowizja 2024

i

Autor: Peppe Andersson / EBU

Transmisja

Eurowizja 2024 - ceremonia otwarcia. Kiedy i gdzie oglądać? Transmisja wydarzenia

2024-05-05 9:55

Eurowizja 2024 startuje 7 maja, ale wcześniej odbędzie się uroczyste otwarcie konkursu. Organizatorzy koncertów we współpracy z miastem Malmö przygotują spektakularną ceremonię powitalną. Kiedy się odbędzie oraz gdzie będzie można ją obejrzeć? Zdradzamy informacje, gdzie należy szukać transmisji z wydarzenia.

Eurowizja 2024 oficjalnie rozpocznie się w niedzielę 5.05.2024. Uroczysta ceremonia otwarcia odbędzie się w Malmö, w którym organizowany jest tegoroczny konkurs. Organizatorzy postanowili zorganizować wielkie otwarcie w sali koncertowej Malmö Live. To właśnie tam przygotowany zostanie długi dywan, który będzie w kolorze turkusowym. Uczestnicy Eurowizji przejdą nim, zaprezentują stroje wieczorowe, zapozują do zdjęć i odpowiedzą na pytania dziennikarzy. Zobaczymy tam między innymi Lunę, czyli reprezentantkę Polski, która już w pierwszym półfinale zaśpiewa piosenkę "The Tower". Zapowiedziano także dodatkowe atrakcje. Gdzie będzie można obejrzeć wydarzenie w internecie? Oto najważniejsze informacje o transmisji.

Tak Luna wspiera LGBT+ przed Eurowizją 2024!

Eurowizja 2024 - ceremonia otwarcia. Transmisja online

Ceremonia otwarcia 68. Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się w niedzielę, 5 maja 2024. Transmisja wydarzenia rozpocznie się o godzinie 15:30 i ma potrwać dwie godziny. Będzie można je obejrzeć na YouTube na kanale Eurovision Song Contest oraz na oficjalnym profilu na TikToku.

Eurowizja 2024 - ceremonia otwarcia. Prowadzący

Kto będzie gospodarzem uroczystej ceremonii otwarcia Eurowizji 2024? Widzowie zobaczą dwie prowadzące. Będą to dwie drag queens, które mogą znać fani programów reality show z serii RuPaul's Drag Race. 37 uczestników konkursu przywitają Tia Kofi z Wielkiej Brytanii oraz Elecktra ze Szwecji.