Dziewczyny z Dubaju - kiedy premiera kontrowersyjnego filmu w reżyserii Marii Sadowskiej?

2020-01-20 16:01
Maria Sadowska
Autor: WBF

W sierpniu 2019 media obiegła informacja, że Doda wraz z mężem, Emilem Stępniem, zajmą się produkcją filmu, który obnaża szczegóły 'afery dubajskiej' z 2015 roku. W grudniu Maria Sadowska na swoim Instagramie poinformowała, że podpisała kontrakt na wyreżyserowanie produkcji, która nosi tytuł Dziewczyny z Dubaju i jest adaptacją książki dziennikarza śledczego Piotra Krysiaka pod tym samym tytułem.

Dziewczyny z Dubaju - kiedy premiera kontrowersyjnego filmu w reżyserii Marii Sadowskiej? To już kolejny film, który wyprodukują wspólnie Doda i Emil Stępień. W 2018 roku do kin trafił Pitbull. Ostatni pies w reżyserii Władysława Pasikowskiego, w którym Doda zagrała również jedną z głównych ról. Dziewczyny z Dubaju powtórzą sukces poprzedniej produkcji?

Dziewczyny z Dubaju - kiedy premiera? Co wiadomo o filmie?

Książka Dziewczyny z Dubaju ukazała się w 2018 roku. Dziennikarz, m.in. na podstawie dokumentacji sądowej, opisuje w niej, jak wyglądał proceder werbowania i wysyłania polskich celebrytek do Dubaju w charakterze ekskluzywnych prostytutek. Jak czytamy w opisie książki, wśród oskarżonych o sutenerstwo znalazły się m.in. 'zwyciężczyni konkursu piękności Miss Polonia, aktorka z filmu "Sfora" czy  uczestniczka programu "Top Model"'.

W grudniu Maria Sadowska poinformowała na Instagramie, że to ona zajmie się reżyserią filmu. Jak wyjawiła w poście, pomysłodawcą i scenarzystą Dziewczyn z Dubaju został Mitja Okorn. Okorn stoi za sukcesem takich produkcji jak Listy do M., Planeta Singli czy serial 39 i pół. Sadowska udzieliła wywiadu serwisowi Wprost, w którym zdradziła m.in. więcej szczegółów filmu:

To historia jednej dziewczyny, oparta na podstawie wielu opowieści kobiet, które uczestniczyły w tego typu wyjazdach. Główna bohaterka pochodzi z małego miasta, przestraszona, niepewna własnej wartości. Na skutek różnych zdarzeń zostaje luksusową panią do towarzystwa.

Póki co Sadowska nie zdradziła dokładnej daty premiery. Jednak biorąc pod uwagę, że dopiero ruszają pracę nad projektem, możemy spodziewać się, że nie ukaże się on wcześniej niż pod koniec 2020 lub na początku 2021 roku.

NAJNOWSZE