Dzień Szakala

i

Autor: AKPA Dzień Szakala wraca jako serial!

WIELKI POWRÓT

Dzień Szakala wraca jako serial. W głównej roli zdobywca Oscara!

2023-03-26 9:47

Dzień Szakala powraca, ale tym razem nie będzie to pełnometrażowa produkcja. Nadchodzący tytuł będzie uwspółcześnionym serialem, co zaskoczyło wielu fanów kultowego filmu. Wiemy już, kto znajdzie się w obsadzie i wcieli się w głównego bohatera. Myślicie, że udźwignie ciężar tej roli?

Dzień Szakala zadebiutował w 1973 roku. Thriller polityczny to klasyka, a przez wielu uważana za wybitne dzieło w tamtym okresie. Przypomnijmy, że produkcja Freda Zinnemanna opowiadała o zamachu na prezydenta Charlesa de Gauelle'a. W tym celu wynajęto zawodowca od takich spraw, czyli Szakala. W jego rolę przed laty wcielał się Edward Fox. Tytuł zgarnął wiele nominacji do prestiżowych statuetek (m.in. do Oscara i Złotych Globów) a niektóre nawet wygrał. Dzisiaj wielu młodych fanów kina rzadko sięga po produkcje z tamtego okresu, więc zdecydowano się nakręcić "Dzień Szakala" jeszcze raz. Nie zabraknie jednak kilku zmian.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kultowa "Gorączka" powróci z Austinem Butlerem w obsadzie? Lista gwiazd jest imponująca!

Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3

Dzień Szakala jako serial. W obsadzie zdobywca Oscara!

Nowa wersja przygód Szakala będzie produkcją odcinkową. Twórcy zapowiadają, że będzie to bardzo odważny projekt, który ma trafić nie tyle do fanów produkcji z lat 70., ale przede wszystkim do nowych widzów. Dlatego zdecydowano się na nakręcenie nowoczesnej interpretacji literackiego pierwowzoru. Tym razem Szakala zagra Eddie Redmayne, którego mogliśmy ostatnio oglądać w "Fantastycznych zwierzętach". Aktor ma na swoim koncie głośną rolę "Dziewczyny z portretu" i "Les Miserables: Nędznicy", a za "Teorię wszystkiego" otrzymał nawet Oscara! Jak poradzi sobie w takiej kreacji i czy udźwignie ciężar tak kultowego bohatera? Przekonamy się najprawdopodobniej w 2024 roku. Jeszcze w 2023 wystartują zdjęcia do serialu.

Sonda
Eddie Redmayne pasuje do roli Szakala?

Serial "Dzień Szakala". Gdzie obejrzeć i czego się spodziewać?

Za nowy serial jest odpowiedzialny Ronan Bennet, który ma w swoim portfolio takie tytuły jak "Wrogowie publiczni" i "Top Boy". Za kamerą stanie twórca "Luthera" i "Gry o tron" - Brian Kirk. Dreszczowiec ma mieć ogromny budżet i być zrealizowany z rozmachem, a tłem dla historii będzie współczesna scena polityczna. Tym razem twórcy postawią nacisk na zachowanie głównego bohatera i przedstawią jego portret psychologiczny. Projekt powstaje dla Peacock i Sky, więc najpewniej zobaczymy go w Polsce w serwisie streamingowym SkyShowtime.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE