„Duchy Inisherin” z 9 nominacjami do Oscarów 2023. O czym jest film i gdzie go obejrzeć?

2023-01-25 12:10 Natalia Nowecka
Duchy Inisherin – o czym jest film i gdzie go obejrzeć?
Autor: materiały prasowe Duchy Inisherin – o czym jest film i gdzie go obejrzeć?

„Duchy Inisherin” to najnowsze dzieło Martina McDonagha – człowieka, który dał światu „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”. Produkcja zgarnęła łącznie aż 9 nominacji do tegorocznych Oscarów, co czyni ją jednym z faworytów. Czego dotyczy fabuła i czy film jest dostępny online?

 „Duchy Inisherin” jednym z faworytów Oscarów 2023 – film zgarnął aż 9 nominacji, plasując się na drugim miejscu pod względem ilości wyróżnień (ex aequo z „Na Zachodzie bez zmian”), ustępując miejsca wyłącznie „Wszystko wszędzie naraz”, które nominowano aż 11 razy.

„Duchy Inisherin” – o czym jest film i gdzie go obejrzeć?

„Duchy Inisherin” to przejmująca i przezabawna, a jednocześnie nieskończenie smutna opowieść o ludzkich bolączkach. Wszystko zaczyna się od rozpadu pewnej przyjaźni – niejaki Colm zrywa pewnego dnia wszelkie relacje ze swoim najlepszym kumplem, obwieszczając, że nie chce go więcej znać. To uruchamia łańcuch dramatycznych wydarzeń, czyniąc film unikatowym przeżyciem, na które absolutnie każdy powinien wybrać się do kina.

Dobrze przeczytaliście – do kina. „Duchy Inisherin” są obecnie wyświetlane na polskich ekranach i tylko tam je obejrzycie. Do streamingu trafią zapewne dopiero za kilka miesięcy (w najlepszym wypadku tygodni).

Oscary 2023 - kiedy odbędzie się gala?

95. gala rozdania Oscarów odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 roku, w godzinach 1:00-4:00 czasu polskiego, w słynnym w Dolby Theatre w Los Angeles w Kalifornii. Uroczystość poprowadzi słynny prezenter telewizyjny, Jimmy Kimmel.

Sonda
Czy Oscary są dla Ciebie ważne?
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE