Dom z papieru sezon 5 - dlaczego finał składa się z dwóch części? Twórca tłumaczy decyzję

2021-05-27 16:01 Alicja Wójcik
Dom z papieru
Autor: screen youtube.com, kanał Netflix screen youtube.com

Dom z papieru to obecnie jeden z największych hitów Netflixa na świecie, dlatego tym bardziej trudno uwierzyć, że gdy pierwsze odcinki emitowane były jeszcze w hiszpańskiej stacji Antena 3, serial nie cieszył się zbyt dużym zainteresowaniem. Obecnie na finałowe odcinki wyczekują miliony fanów, którzy chcą wreszcie dowiedzieć się, jak zakończy się 'największy napad w historii'. A zdecydowanie jest na co czekać!

Dom z papieru sezon 5 - fani serialu musieli sporo naczekać się na ogłoszenie daty premiery finałowych odcinków. Mimo że już od lipca 2020 roku wiadomo było, że w 2021 roku ukaże się ostatni sezon serialu, data premiery została ujawniona dopiero w maju 2021 roku. Ku zdziwieniu widzów Domu z papieru, ostatni sezon został podzielony na dwie części - pierwsza ma trafić na Netflix 3 września, a druga - 3 grudnia 2021 roku.

Dom z papieru sezon 5 - dlaczego finał składa się z dwóch części? Twórca tłumaczy decyzję

Od dłuższego czasu wiadomo również, że finałowy sezon serialu ma być najdłuższym ze wszystkich - zaplanowano łącznie 10 odcinków. Jednak aż do ogłoszenia daty premiery nie wiadomo było, że sezon piąty zostanie podzielony na dwie części. Álex Pina, twórca serialu, postanowił więc wytłumaczyć, dlaczego podjęto właśnie taką decyzję. Okazuje się, że twórcy Domu z papieru chcieli zakończyć całą historię Domu z papieru wcześniej niż po dziesięciu odcinkach. Dlatego właśnie już w pierwszej połowie dowiemy się, jak będzie wyglądał finał. Natomiast druga część skupia się bardziej na samych postaciach:

Kiedy zaczęliśmy pisać 5. część w środku pandemii, czuliśmy, że musimy zmienić to, czego oczekiwano od 10-odcinkowego sezonu i wykorzystaliśmy wszelkie dostępne narzędzia, aby dać poczucie finału sezonu lub finału serialu już w pierwszej części. Zdecydowaliśmy się na agresywny styl, stawiając nasz gang złodziei na krawędzi. W drugiej części skupiamy się bardziej na emocjonalnej sytuacji bohaterów. To podróż po ich sentymentalnej mapie, która łączy nas bezpośrednio z ich odejściem

Co się wydarzy w finale serialu? Gang jest zamknięty w Banku Hiszpanii od ponad 100 godzin. Udało im się uratować Lizbonę, ale ich najmroczniejszy moment nadchodzi po utracie jednego ze swoich. Profesor został schwytany przez Sierrę i po raz pierwszy nie ma planu ucieczki. Kiedy wydaje się, że już nic więcej nie może pójść źle, na scenie pojawia się wróg, który jest znacznie potężniejszy niż ktokolwiek, z kim się spotkali: wojsko. Zbliża się koniec największego napadu w historii, a to, co zaczęło się jako rabunek, zamieni się w wojnę.

Dom z Papieru - czy nadajesz się do ekipy Profesora?

Pytanie 1 z 10
Wyobraź sobie, że jesteś w ekipie. Który pseudonim pasuje do ciebie najbardziej?
Rolnicy.Podlasie. Tego nie wiesz o rewolucji w Plutyczach | ESKA XD - Hotplota #23
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE