Dokument o Britney Spears pokaże kulisy jej walki z ojcem! Fani nie mogą doczekać się premiery

Britney Spears
Autor: VALERIE MACON/AFP/East News

Britney Spears zna każdy. Kariera największej gwiazdy przełomu XX i XXI wieku obfitowała w równie wiele wzlotów, co upadków. Dziennikarze prestiżowego dziennika The New York Times wzięli karierę Spears pod lupę i zapowiedzieli dokument o gwieździe, na którego premierę czekają wszyscy fani. Dużo miejsca poświęcono walce piosenkarki o wolność.

Dokument o Britney Spears pokaże prawdę o jej życiu i umożliwi odzyskanie upragnionej wolności? Taką nadzieję mają wszyscy fani amerykańskiej piosenkarki, którzy od 2019 roku prowadzą zakrojoną na szeroką skalę akcję Free Britney. Księżniczka popu, bo taki przydomek nadały 17-letniej Spears światowe media, jest jedną z największych gwiazd w historii muzyki. Dzięki piosence ...Baby One More Time gwiazda piosenkarki rozbłysła pełnym blaskiem, a ona sama szybko stała się ikoną popkultury, sprzedając w sumie ponad 100 milionów płyt na całym świecie. Za wielkim sukcesem poszły też wielkie problemy. W 2007 roku 26-letnia Britney nie wytrzymała presji i przeżyła głośne załamanie nerwowe, którego momentem kulminacyjnym było ogolenie sobie głowy i zamknięcie w szpitalu psychiatrycznym. W 2008 roku opiekę nad niestabilną emocjonalnie gwiazdą przejął jej ojciec Jamie. Mimo upływu ponad 12 lat i zaangażowania w liczne projekty Britney Spears nie odzyskała praw do samodecydowania o swoim życiu. Właśnie tej sferze ma być poświęcony film Framing Britney Spears, za którego produkcję odpowiadają dziennikarze The New York Times.

Dokument o Britney Spears

Framing Britney Spears ma być obiektywnym spojrzeniem na trwającą ponad 20 lat karierę jednej z największych muzycznych legend, z naciskiem na jej walkę z ojcem o odzyskanie wolności. Sam tytuł filmu jest dość przewrotny - Wrabiając Britney Spears.

- Britney Spears stała się światowym fenomenem, ale teraz mówi się o niej w kontekście rozpraw sądowych - brzmi opis.

Dokument będzie miał swoją premierę już 7 lutego na kanale FX i na platformie Hulu. Niewykluczone, że ze względu na wielkie zainteresowanie produkcja pojawi się też w bardziej dostępnych dla polskich widzów serwisach.

Te hity kończą w tym roku 10 lat! Rihanna, Adele, Katy Perry i inni
NAJNOWSZE