Dewajtis

i

Autor: Materiały TVP

SERIALE

Dewajtis. Ile odcinków liczy serial TVP? To produkcja dla fanów krótszych historii!

2023-10-26 11:38

Dewajtis jest kolejnym serialem kostiumowym w TVP. O czym jest, kiedy oglądać i czy właściwie na długo zagości w ramówce stacji? Sprawdźcie, ile będzie wszystkich odcinków oraz najważniejsze informacje na temat tej produkcji.

O czym jest Dewajtis? To jedna z najbardziej znanych powieści obyczajowych Marii Rodziewiczówny, napisana w 1889 r. W serialu o miłości, honorze i rodzinie splatają się losy zaściankowo-dworskiej społeczności, której życie odmieniło Powstanie Styczniowe. Rozkaz umierającego ojca nakłada na młodego Marka Czertwana nowy obowiązek – ma zająć się majątkiem ziemskim Poświcie, pozostawionym przez zaginionego przyjaciela ojca, powstańca-magnata Kazimierza Orwida. W jaki sposób Marek, zmuszony do opieki nad posiadłością w Poświciu, poradzi sobie w nowej sytuacji? Czy podda się urokowi Ireny, prawowitej spadkobierczyni dworku? Ideały bohaterów zostaną wystawione na ciężką próbę, a ich pragnienia staną w konflikcie z powinnościami nałożonymi przez rodzinę. Nad majątkiem roztacza kojący cień tytułowy Dewajtis, prastary dąb, który staje się dla bohaterów swoistą ucieczką od trudów życia i majestatycznym symbolem międzypokoleniowej wspólnoty.

Zagraniczne filmy nakręcone w Polsce | To Się Kręci #17

Dewajtis w TVP. Ile odcinków i kiedy oglądać?

Za reżyserię odpowiedzialny jest Filip Zylber, który ma za sobą "Miłość do kwadratu", czy nawet kilka odcinków popularnej "Skazanej". W obsadzie serialu znaleźli się m.in. Karol Dziuba, Marek Bukowski, Maria Pakulnis, Małgorzata Pieczyńska, Michalina Olszańska, Michał Chorosiński, Mirosław Baka, Stefan Pawłowski oraz Tomasz Sapryk. Serial "Dewajtis" liczy łącznie 7. odcinków. Epizody będą emitowane w każdą niedzielę o godzinie 20:20 w TVP1, od 17 września 2023 roku.