Człowiek, który gapił się na kozy (2009) DVD

2010-09-27 0:56
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Tajny program szkolenia wojskowego ;)

Reporter Bob Wilton (Ewan McGregor), poszukujący kolejnego sensacyjnego tematu, wpada na trop tajnej, amerykańskiej jednostki wojskowej: First Earth Battalion, złożonej z żołnierzy posiadających zdolności paranormalne i zajmujących się tzw. zdalnym postrzeganiem (ESP).

Ich zmagania z wrogiem mają odbywać się głównie poprzez wpływanie na umysły przeciwników. Wilton korzysta z nieprawdopodobnych na pozór informacji niejakiego Lyna Cassady’ego (George Clooney), który twierdzi, że sam wchodził w skład tajemniczego oddziału, założonego przez Billa Django (Jeff Bridges).

Dziennikarz trafia do obozu szkoleniowego prowadzonego przez zbuntowanego psychiatrę Larry’ego Hoopera (Kevin Spacey) i staje się świadkiem i uczestnikiem niezwykłej rozgrywki…

Wydaje się niewiarygodne, ale...podstawą scenariusza stała się solidnie udokumentowana książka autorstwa dziennikarza Jona Ronsona. Opisał szokujący, tajny program szkolenia wojskowego. Amerykański rząd przekazał pokaźne fundusze grupie wojskowych wyznających idee New Age.


Człowiek, który gapił się na kozy / The men Who Stare at Goats ( 2009, USA,Wielka Brytania, 93 minuty)

Reżyseria: Grant Heslov
Obsada: George Clooney, Ewan McGregor, Kevin Spacey, Jeff Bridges
NAJNOWSZE