Czarne żniwa - kiedy ostatni odcinek serialu?

2021-10-06 14:06 kg
Czarne żniwa - bohaterowie serialu
Autor: materiały TVP

W poniedziałek, 20 września 2021 roku, na antenie TVP2 zadebiutował ukraiński serial kostiumowy, Czarne żniwa. To telewizyjna saga, przedstawiająca historię XX-wiecznej Ukrainy: okres I wojny światowej, rewolucję bolszewicką i tragiczne czasy sowieckiego reżimu. W dwunastu odcinkach produkcji poznajemy dwanaścioro głównych bohaterów i ich dwanaście niezwykłych historii. Kiedy wyemitowany zostanie ostatni epizod?

Czarne żniwa - kiedy ostatni odcinek serialu? Akcja serialu rozpoczyna się w 1901 roku. Bogaty wdowiec Swyryd Iwasiuta przywozi swoją świeżo poślubioną żonę Ołenę, ubogą sierotę bez posagu i rówieśniczkę jego syna Oksena. Niestety Ołena nie jest szczęśliwa z Swyrydem i – gdy mąż zatrudnia Wasyla Hanżę – kobieta zakochuje się w nowo przybyłym. Wkrótce potem Ołena rodzi córeczkę, której nadaje imię Ołesia. Nie wiadomo jednak, kto jest prawdziwym ojcem dziecka. Pewnej nocy Hanża i Ołena postanawiają uciec. Swyryd dogania ich, kaleczy dłoń Hanży i zabija Ołenę. Hanża w odwecie podpala gospodarstwo, obaj zostają skazani na katorgę.

Promyk nadziei / Elif / Kozacka miłość. Gwiazdy seriali PRYWATNIE | ESKA XD - Hotplota #30

Czarne żniwa - kiedy ostatni odcinek?

Ukraiński serial kostiumowy, za którego reżyserię odpowiada Arkadij Nepitaliuk, składa się jedynie z dwunastu odcinków, które na antenie TVP2 emitowane są od poniedziałku do czwartku, o godzinie 21:55. Ostatni z nich zostanie pokazany już w poniedziałek 11 października 2021 roku.

Czarne żniwa - co wydarzy się w finale serialu?

Władza radziecka narzuca kołchozom nierealne normy. Ludzie nie mają co jeść. Specjalne brygady przetrząsają gospodarstwa w poszukiwaniu ukrytej żywności. Twerdochlib nie szczędzi nikogo, nawet własnych teściów. Maria nie może tego znieść i wraca do rodziców. Dziadek Chłypawka chce pojechać do Moskwy, by osobiście opowiedzieć Stalinowi, co się dzieje na ukraińskiej wsi. Dochodzi do stacji kolejowej, ale wszystkie pociągi są odwołane. Umiera w poczekalni. Fedir został zdegradowany i pracuje jako palacz w Połtawie.

Mieszka w jednej izbie wraz z żoną Ołesią, dwójką dzieci i matką. Tania jest w ciąży, czuje się coraz gorzej. Ołeh próbuje znaleźć konie i wóz, by wywieźć rodzinę z głodującej wsi. Z trudem udaje mu się przekupić aktywistów komunistycznych. Po drodze Ołeh i Tania zajeżdżają do sierocińca. Znajdują w nim tylko jedną dziewczynkę Nastię. Zabierają dziecko ze sobą. Hanża trafia do łagru. W baraku spotyka Oksena. Okazuje się, że jest tu wielu Ukraińców, którzy wspierają się nawzajem. Iwan zabija Twerdochliba.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE