Cinema City i Multikino - otwarcie NIE nastąpi 3 lipca! Sieci kin zmieniły datę

2020-07-02 15:18 Alicja Wójcik
Cinema City
Autor: Mateusz Jagielski/East News

Pandemia koronawirusa bardzo mocno odbiła się na branży filmowej. Przez względy bezpieczeństwa konieczne było nie tylko przerwanie zdjęć do filmów, ale także zamknięcie kin. W Polsce zapadła decyzja, że wszystkie instytucje kultury zostaną zamknięte od 12 marca, a możliwość ich otwarcia nastąpiła dopiero w czwartym etapie tzw. odmarażania gospodarki. Właściciele kin mogli zdecydować się na wznowienie seansów od 6 czerwca.

Cinema City i Multikino - otwarcie tych sieci nie nastąpi niestety 3 lipca! Widzowie będą musieli jeszcze trochę poczekać, zanim odwiedzą sale kinowe tych multipleksów. Na otwarcie kin od 6 czerwca zdecydowały się w większości tylko niewielkie kina studyjne i lokalne. Większe sieci, Cinema City, Multikino i Helios, miały otworzyć się od piątku 3 lipca, jednak nastąpiły spore zmiany.

Cinema City i Multikino - otwarcie nie nastąpi 3 lipca!

Okazuje się, że od piątku 3 lipca otwarte będą jedynie kina Helios. W środę 1 lipca na oficjalnym fanpage'u Cinema City pojawiła się informacja, iż organizatorzy muszą przesunąć datę wznowienia działalności. Powodem decyzji jest potrzeba więcej czasu, aby dostosować sale kinowe do wymogów sanitarnych. Zaledwie dzień później, 2 lipca, o takiej samej decyzji poinformowało Multikino. Żadna z sieci nie określiła na razie, na kiedy dokładnie przełożone jest otwarcie kin. Multikino zdecydowało się wcześniej otworzyć kilka ze swoich placówek - one bez zmian pozostają otwarte.

Zgodnie z wprowadzonymi zasadami bezpieczeństwa na sali kinowej widzowie mogą zajmować co drugie miejsce (z wyjątkiem członków rodzin, osób mieszkających razem i dzieci poniżej 13. roku życia), a widzowie są zobligowani do noszenia maseczek w trakcie seansu (z pominięciem osób, które nie mogą mieć ich ze względu na stan zdrowia).

Filmy dla młodzieży - najlepsze filmy o nastolatkach.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE