Film o koronawirusie w przygotowaniu. Za kamerą stanie laureat Oscara

2020-07-01 16:19 aw
Charles Randolph
Autor: AUG/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Powstanie filmu o koronawirusie było tylko kwestią czasu. Pandemia, która pojawiła się niemal z dnia na dzień i przewróciła do góry nogami życie dziesiątków ludzi, brzmi jak gotowy scenariusz na film. Z pewnością wielu osób spodziewało się, że ta historia doczeka się przeniesienia na wielki ekran - trudno jednak było przewidzieć, że nastąpi to tak szybko.

Film o koronawirusie powstanie już niebawem. Reżyserii podjął się nagrodzony Oscarem za scenariusz Charles Randolph. Przedstawiona w produkcji historia ma przede wszystkim skupić się na samym pandemii i wydarzeniach, które doprowadziły do rozwinięcia się globalnej pandemii. Co już wiadomo o filmie?

Film o koronawirusie w przygotowaniu. Za kamerą stanie laureat Oscara

Jak informuje serwis Variety, laureat Oscara, Charles Randolph, został scenarzystą, reżyserem i producentem filmu o początkach pandemii koronawirusa w Chinach. Produkcja przedstawi dramatyczne zmagania chińskich lekarzy i naukowców, którzy muszą skonfrontować się z zupełnie nieznanym wirusem, który wkrótce doprowadzi do globalnej pandemii. Film będzie przede wszystkim kręcony w Chinach.

O twórcy filmu Charlesie Randolphie, zrobiło się niedawno głośno za sprawą premiery filmu Gorący temat z 2019 roku. Przedstawia on historię pracownic Fox News, które postanowiły nagłośnić sprawę molestowania w pracy. Randolph jest także współlaureatem Oscara za scenariusz do filmu Big Short - nominowanego do statuetki również m.in. w kategorii najlepszy film.

Filmy dla młodzieży - najlepsze filmy o nastolatkach.
NAJNOWSZE