Cień i kość - sezon 2 powstanie? Wszystko wskazuje na to, że tak!

2021-04-22 14:56 Alicja Wójcik
Cień i kość
Autor: screen youtube.com, kanał Netflix Polska screen youtube.com

Ogromne zagrożenie ze strony Fałdy Cienia wisi nad krajem, a Alina zostaje odcięta od wszystkiego, co znała do tej pory, aby odbyć szkolenie wojskowe jako żołnierka elitarnej armii władających magią Griszów. Opanowanie nowych zdolności przychodzi jej z trudem i stopniowo zdaje sobie sprawę, że sojusznicy i wrogowie są dwiema stronami tej samej monety i nic nie jest tym, na co wygląda w tym niezwykłym świecie. Toczy się konflikt między niebezpiecznymi przeciwnikami, wśród których znajduje się także szajka charyzmatycznych przestępców. Przetrwanie będzie wymagało czegoś więcej niż tylko magii.

Cień i kość - sezon 2 powstanie? Co już wiadomo o kontynuacji i kiedy możemy spodziewać się jej na Netflix? Serial Cień i kość, na podstawie bestsellerowej serii powieści Leigh Bardugo o uniwersum Griszów, jest osadzony w rozdartym wojną świecie, a jego główną bohaterką jest osierocona w dzieciństwie Alina Starkov, szeregowa żołnierka, która odkrywa w sobie nadzwyczajną moc mogącą być kluczem do wyzwolenia jej kraju.

Cień i kość - sezon 2 powstanie?

Wszystko wskazuje na to, że fani serialu mogą zacierać ręce! Serwis whats-on-netflix.com już w marcu tego roku, na ponad miesiąc przed premierą pierwszego sezonu, informował, iż z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że Cień i kość został przedłużony od razu na drugi sezon. Twórcy produkcji jak na razie nie potwierdzili oficjalnie tych doniesień, jednak są one bardzo prawdopodobne. Cień i kość bazuje bowiem na dwóch książkowych seriach powieści stworzonych przez Leigh Bardugo, na które składa się aż pięć tomów. Materiału na kolejne odcinki serialu jest więc naprawdę dużo! Co więcej, Cień i kość to międzynarodowy bestseller, który już teraz ma na świecie potężny fanbase. Nie byłoby więc niczym dziwnym, gdyby twórcy jeszcze na długo przed premierą serialu byli przekonani, jakim sukcesem się on okaże. Na oficjalne informacje na temat sezonu drugiego musimy jednak jeszcze poczekać. Można jednak spodziewać się, że, jeśli nowe odcinki powstaną, na Netflix trafią mniej więcej w połowie 2022 roku.

ESKA XD #020 - FAME MMA, taniec na rurze i sztuczne słońce
NAJNOWSZE