Chilling Adventures od Sabrina - kontrowersyjny tweet oburzył fanów serialu. Netflix wydał oświadczenie

2021-01-12 16:56 AW
Chilling Adventures os Sabrina
Autor: Materiały Prasowe

Chilling Adventures of Sabrina, przedstawia przygody młodej czarownicy, ukazując mroczną opowieść o dojrzewaniu, utrzymaną w klimacie horroru, magii i czarnoksięstwa. Serial jest adaptacją komiksu o tym samym tytule, a jego scenarzystą jest twórca serialu Riverdale, Roberto Aguirre-Sacasa. 31 grudnia 2020 roku na Netflix trafił ostatni, czwarty sezon Chilling Adventures of Sabrina.

Chilling Adventures od Sabrina - kontrowersyjny tweet oburzył fanów serialu. Netflix wydał oświadczenie i usunął wpis z Twittera. Mimo ogromnej popularności Chilling Adventures of Sabrina, twórcy podjęli decyzję, że sezon 4, który ukazał się pod koniec 2020 roku, będzie finałowym. Mimo to już po emisji ostatniego sezonu na Netflix platforma zaliczyła dość rażącą wpadkę.

Chilling Adventures od Sabrina - kontrowersyjny tweet oburzył fanów serialu

W niedzielę 10 stycznia na oficjalnym koncie serialu pojawiło się zdjęcie z aktorami z Chilling Adventures of Sabrina umazanymi sztuczną krwią. Podpis do wpisu brzmiał natomiast 'sunday, bloody sunday', czyli 'niedziela, krwawa niedziela'. Tweet błyskawicznie spotkał się z krytyką i bardzo negatywnym odbiorem. Fani serialu zwrócili uwagę, że tą samą nazwą - Krwawa niedziela - określane są tragiczne wydarzenia z Irlandii Północnej, do których doszło 30 stycznia 1972 roku, gdy podczas marszu protestacyjnego żołnierze zabili 14 osób.

Po interwencji fanów tweet został szybko usunięty, a Netflix wystosował oświadczenie, które opublikował serwis Deadline. Przedstawiciel platformy powiedział w nim, że opublikowany tweet był nie do zaakceptowania i został usunięty, a także przeprosił za ból, jaki mógł wywołać.

ESKA XD #013
NAJNOWSZE