Boże Ciało - powstanie serialowy remake filmu. Co o nim wiemy?

2019-10-08 19:50 kw
Boże Ciało
Autor: Andrzej Wencel/materiał prasowy

Boże Ciało to najnowsze dzieło twórcy Miasta 44 oraz Sali Samobójców – Jana Komasy. Film inspirowany jest prawdziwymi zdarzeniami i opowiada historię chłopaka, który po wyjściu z poprawczaka postanawia udawać księdza. Produkcja jest polskim kandydatem do nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Najprawdopodobniej już wkrótce powstanie serialowy remake filmu. Co o nim wiemy?

Boże Ciało – powstanie serialowy remake filmu. Co o nim wiemy? Boże Ciało w polskich kinach zadebiutuje 11 października. Jego światowa premiera miała natomiast miejsce już pod koniec sierpnia, na festiwalu w Wenecji. Wówczas najnowsze dzieło Jana Komasy otrzymało Europa Cinemas Label i Inclusive Award Edipo, a sami jego twórcy 10 nagród, w tym za najlepszy scenariusz. Produkcja zainteresowała amerykańskiego producenta, który ma w planach remake filmu.

Boże Ciało - remake filmu

Ostatnio w sieci pojawiła się informacja, że trwają właśnie negocjacje na temat zakupu przez amerykańskiego producenta praw do remake’u filmu Jana Komasy. Planowane jest przełożenie produkcji na 8-odcinkowy serial, który miałby trafić na jedną z amerykańskich platform streamingowych. Producent filmu - Leszek Bodzak nie może jeszcze zdradzić, o jakiej platformie mowa.

Boże Ciało - fabuła

Boże Ciało to historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. 

Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw...

NAJNOWSZE