Bolivar 55, 56, 57, 58 - streszczenie. Napięcie między Bolivarem i Santanderem rośnie

2022-08-11 21:50 Adrian Rybak
Bolivar
Autor: materiały prasowe TVP Bolivar - kolumbijski serial o słynnym przywódcy.

Bolivar to serial, który mogą oglądać widzowie TVP1. To idealna propozycja dla tych, którzy uwielbiają telenowele kostiumowe. Bolivar opowiada o losach słynnego przywódcy z Ameryki Południowej. Warto obejrzeć kolejne epizody, ponieważ będzie dużo się działo. Przeczytaj streszczenia odcinków.

Bolivar to serial, który można oglądać na antenie TVP1 od poniedziałku do niedzieli o godzinie 20:35 lub 21:00. Cztery kolejne odcinki zostaną wyemitowane w dniach 11 sierpnia, 12 sierpnia i 13 sierpnia. Co się w nich wydarzy? Mamy dla was streszczenie epizodów 55, 56, 57 i 58.

ZOBACZ TAKŻE: Bolivar - kiedy ostatni odcinek serialu? Znamy datę zakończenia

Bolivar - odcinek 55 streszczenie

W drodze do Wenezueli Bolivar spotyka się z siostrą, Marią Antonią, która opowiada mu o tragicznej sytuacji jego rodaków. Generał postanawia ratować sytuację i nie dopuścić do dalszego rozlewu krwi - idzie na ugodę z generałem Paezem. Tymczasem senatorzy w Bogocie opijają porażkę Bolivara w Peru. Kongres w Limie mianował nowego prezydentai odrzucił konstytucję autorstwa Wyzwoliciela. Berta i Saldarriaga nie ustają w wysiłkach, by skompromitować Gervasia, który nieświadom tego, co się dzieje, podąża do Caracas, by wywiązać się z misji powierzonej mu przez Bolivara. Manuelicie udaje się dotrzeć do Bogoty. Zatrzymuje się w świeżo odnowionym domu swojego kochanka i zaprzyjaźnia się z Marcelą.

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6

Bolivar - odcinek 56 streszczenie

Julio Herrera wraca wcześniej z wyprawy do Wenezueli - w domu czeka go niemiła niespodzianka. Po raz kolejny ponawia próby uzyskania rządowej posady i udaje się do Santandera. Dochodzi do zgrzytu między dawnymi towarzyszami broni. Santander wdaje się w sprzeczkę z Bolivarem i traci posadę wiceprezydenta. Niemniej za namową przyjaciół postanawia zachować się dyplomatycznie. Organizuje huczne przyjęcie na cześć brytyjskiego konsula i zaprasza wszystkich wpływowych ludzi w Bogocie łącznie z Wyzwolicielem. Całe miasto szykuje się na bal. Na scenie pojawia się siostra Nicolasy, Bernardina, która ma nadzieje przyćmić  wszystkie damy na przyjęciu. Ma swój ukryty cel.

Bolivar - odcinek 57 streszczenie

Między Juliem i Bertą jest coraz gorzej. Zrozpaczona Berta wymyka się w tajemnicy do spowiedzi. Surowy ksiądz zadaje jej pokutę, na którą udręczona kobieta nie chce przystać. Zgorzkniały Julio coraz częściej zagląda do tawerny, gdzie znajduje nowych kompanów. Marceli udaje się przerobić mundur Bolivara na czas. Po wielu perypetiach strój wyjściowy trafia znów do generała. Senator Sotomayor zaprasza Marcelę na przyjęcie i składa jej propozycję nie do odrzucenia. Ku niezadowoleniu Santandera, Bolivar bryluje na przyjęciu. Napięcie między dwoma politykami jest coraz bardziej widoczne, dochodzi do scysji w obecności brytyjskiego konsula.

Bolivar - odcinek 58 streszczenie

Marcela wymyka się z przyjęcia w towarzystwie Jose. Ksiądz Ardila wraca do kościoła, gdzie zaskakuje rabusiów, co przypłaca życiem. Napięcie między Bolivarem i Santanderem rośnie. Kością niezgody jest ostateczna wersja konstytucji. Julio Herrera dopuszcza się coraz większych aktów przemocy wobec żony. Przekonana o własnej winie Berta, znosi to z godnością. Bolivar postanawia przykładnie ukarać zabójców księdza. Dzięki pomocy Berty odkrywa, kto popełnił zbrodnię. Nakazuje poszukiwania zbiegłego pułkownika. I tu do akcji nieoczekiwanie wkracza Sereno.

Bolivar - obsada

 • Luis Gerónimo Abreu - Simón Bolívar
 • José Ramón Barreto - Young Simón
 • Maximiliano Gómez - Child Simón
 • Rosmeri Marval - María Antonia Bolívar Palacios
 • Erick Rodríguez - Pablo Clemente Palacios
 • Adrián Makala - José Palacios
 • Irene Esser - María Teresa Rodríguez del Toro y Alaysa
 • Mauro Donetti - Feliciano Palacios de Aguirre y Ariztía-Sojo y Gil de Arratia
 • Álvaro Bayona - Carlos Palacios y Blanco
 • Juan Ángel - Bernardino del Toro Alayza
 • Nohely Arteaga - María de la Concepción Palacios y Blanco
 • Bryan Ruiz - Juan Vicente Bolívar
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE