Black Mirror

i

Autor: screen youtube.com, kanał dizitavsiye.net screen youtube.com

Black Mirror - sezon 6. 'Data' nowych odcinków mocno szokuje

2020-06-03 16:27

Serial Black Mirror, który zadebiutował w 2011 roku, w wielu rankingach uznawany jest za jeden z najlepszych seriali wszech czasów. Produkcja tworzona jest na zasadzie antologii, w której każdy odcinek porusza odrębną historię, a każda z nich jest pewnego rodzaju komentarzem i krytyką nieumiejętnego wykorzystania bardzo szybko rozwijających się technologii. Co ciekawe, jako że fabuła serialu osadzona jest w niedalekiej przyszłości, twórcy serialu, Charliemu Bookerowi, wielokrotnie bardzo trafnie udało się przewidzieć nadchodzące zmiany.

Black Mirror - sezon 6. Poznaliśmy datę nowych odcinków? W pewnym sensie tak się stało. Jak dotąd ukazało się pięć sezonów serialu plus odcinek specjalny oraz interaktywny film. Pierwsze dwa sezony produkowane były przez brytyjski Channel 4. Po tym, jak przyszłość Black Mirror była mocno niepewna, prawa do serialu wykupił Netflix, który zajmuje się produkcją serialu od trzeciego sezonu.

Black Mirror - sezon 6. Poznaliśmy datę nowych odcinków?

Poprzedni, piaty sezon serialu, ukazał się na Netflix 5 czerwca 2019 roku, jednak w odróżnieniu do sezonów trzeciego i czwartego składał się jedynie z 3 odcinków. Fani Black Mirror byli mocno rozczarowani takim obrotem sprawy, co więcej, pojawiało się sporo głosów, że piąty sezon serialu mocno odstawał poziomem od poprzednich. Co ciekawe, na początku maja 2020 roku, Booker w wywiadzie dla RadioTimes przyznał, że chwilowo nie pracuje nad nowym sezonem ze względu na to, że nie wyobraża sobie, aby ktokolwiek był zainteresowany oglądaniem serialu o dystopijnym społeczeństwie w obliczu obecnej sytuacji na świecie.

Jak dobrze znasz serial Dom z papieru?

Pytanie 1 z 15
Ile sezonów obecnie liczy serial?

Wygląda na to, że do podobnego wniosku doszli uczniowie hiszpańskiej szkoły Brother Ad School. Stworzyli oni plakaty udające reklamę szóstego sezonu Black Mirror, którego hasło przewodnie brzmi: 'Szósty sezon. Przeżywaj teraz, wszędzie'. Przerażająco prawdziwe plakaty pojawiły się w Hiszpanii i są komentarzem do obecnej sytuacji związanej z obecną sytuacją na świecie, która spokojnie mogłaby przypominać jeden z odcinków serialu:

Seriale, które warto teraz nadrobić: #zostańwdomu