Będziemy mieszkać razem

i

Autor: TVP

seriale

Będziemy mieszkać razem - obsada. Kto występuje w nowym serialu TVP?

2024-03-03 19:33

W drugą rocznicę napaści Rosji na Ukrainę na antenie Telewizji Polskiej premierę będzie mieć serial Będziemy mieszkać razem. To pełna emocji opowieść o losach Polaków i Ukraińców, w pierwszych dniach i miesiącach wojny w Ukrainie. Ukraińców, których z domów w ojczyźnie wypędziła wojna, przyjęli w swoich domach Polacy. Otworzyli swoje serca dla uchodźców, których życie legło w gruzach. To opowieść o sile miłości, nadziei i przyjaźni. O tym, że przetrwać możemy tylko razem. Kto znalazł się w obsadzie produkcji?

Komediodramat Będziemy mieszkać razem to historia Basi i Tadeusza, polskiego małżeństwa przeżywającego kryzys, mieszkającego w ogromnym domu Magdy Lipińskiej, matki Tadeusza. Magda jest apodyktyczną teściową, która dąży do ideału zarówno w biznesie, jak i w sprawach rodzinnych. Za sprawą Basi i Tadeusza do domu Magdy przybywają uchodźcy, dwie Ukrainki - Anna i mała Waria, co wywraca świat bohaterki do góry nogami. Wbrew sobie przyjmuje je do domu, mając głównie na uwadze to, co pomyślą inni. Wspólne życie powoduje liczne komediowe, ale też wzruszające sytuacje. Przybycie Anny i Warii początkowo pogłębia kryzys, doprowadza do rozejścia się młodych małżonków, ale w ostatecznym rozrachunku ratuje związek Basi i Tadeusza. Z jednej strony poznajemy „królestwo Magdy”, z drugiej zaś świat ośrodka dla uchodźców, który Basia buduje z pomocą Gintera, Szwajcara z polskimi korzeniami.

Nie tylko "Skazany na śmierć". Oto najlepsze seriale, które dzieją się w więzieniu! | To Się Kręci #24

Będziemy mieszkać razem - obsada

Po wybuchu wojny Polskę ogarnęła niezwykła fala solidarności - każdy, kto mógł, starał się pomóc. Ukraińców, których z domów w ojczyźnie wypędziła wojna, przyjęli w swoich domach Polacy. Otworzyli swoje serca dla uchodźców, których życie legło w gruzach. Twórcy serialu starali się znaleźć odpowiedź na pytanie - czy jeżeli ktoś uciekając przed wojną, zapuka do twojego domu, będziesz umiał i chciał go do niego zaprosić? W obsadzie serialu znaleźli się:

  • Lena Góra (Basia),
  • Oksana Cherkashyna (Anna, która uciekła z małą siostrzenicą z Charkowa),
  • Aleksandra Konieczna (Magda), 
  • Bronisław Wrocławski (Piotr), 
  • Mikołaj Roznerski (Tadeusz), 
  • Zlata Kardash (7-letnia Waria), 
  • Peter Pośniak (Ginter), 
  • Artur Dziurman (Jerzy).

Serial zadebiutuje na antenie TVP1 już w piątek, 8 marca 2024 roku, o godzinie 20:35. Kolejne odcinki będzie można oglądać co tydzień, o tej samej porze.