Arnold Schwarzenegger przyleci do Polski! Jego wizyta będzie bardzo wyjątkowa

2022-09-28 9:45 Leon Pietrzak
Arnold Schwarzenegger
Autor: TOLGA AKMEN/AFP/East News

Arnold Schwarzenegger przyjedzie do Polski. Będzie to już kolejna wizyta popularnego aktora i byłego gubernatora stanu Kalifornia w naszym kraju. Cel wizyty będzie bardzo wyjątkowy, bo odwiedzi m.in. były niemiecki obóz Auschwitz.

Arnold Schwarzenegger to postać, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Schwarzenegger to nazwisko kojarzone na całym świecie. Gwiazdor zyskał światową sławę jako hollywoodzka ikona filmu akcji. Najbardziej przełomowe filmy w jego karierze, to Conan Barbarzyńca (1982) i legendarny już Terminator (1984). Mężczyzna nie narzeka na nudę i poza filmowaniem zajmuje się również licznymi biznesami, kulturystyką, a nawet polityką. Odwiedził nasz kraj w 2018 roku, gdzie był jednym z gości podczas katowickiego szczytu klimatycznego. Nie ukrywał zadowolenia z pobytu w Polsce i zapowiedział, że jeszcze tu przyjedzie. Słowa aktora nie zostały rzucone na wiatr i ponowna wizyta została już zaplanowana.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zakonnica 2 - obsada kasowego filmu zaskakuje! W głównej roli gwiazda Euforii!

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6

Arnold Schwarzenegger przyjedzie do Oświęcimia

Hollywoodzka gwiazda przyleci do Polski w środę 28 września 2022. Celem wizyty jest odwiedzenie byłego niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau oraz zobaczenie jedynej zachowanej synagogi w Oświęcimiu. Aktor zwiedzi również Muzeum Żydowskie i spotka się tam z ocaloną z Auschwitz byłą więźniarką, Lidią Maksymowicz. Arnold Schwarzenegger mocno angażuje się w historię, ale także w sprawy, które mogą zapobiegać nienawiści. Głośno mówi o tym m.in. w swoim mediach społecznościowych. Zaznaczył, że chce poszerzyć swoją wiedzę i kontynuować działania na rzecz walki z uprzedzeniami.

"Jestem świadkiem zniszczenia wywołanego przez nazizm. Na własne oczy widziałem, jak nienawiść wymknęła się spod kontroli i dlatego dzielę się tymi bolesnymi wspomnieniami ze światem w nadziei, że w przyszłości uda się zapobiec takim tragediom. Wspieram Centrum Żydowskie w Oświęcimiu i ich misję, aby Holokaust nigdy więcej się nie powtórzył" - powiedział Schwarzenegger

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE