Aquaman 2: zwiastun i premiera. Będzie Amber Heard?

i

Autor: Warner Bros. Aquaman 2: zwiastun i premiera. Będzie Amber Heard?

Wyczekiwane premiery

“Aquaman 2” zapowiada się naprawdę przyzwoicie. Amber Heard w końcu powróci w swojej roli?

2023-09-16 11:59

Po tylu miesiącach czekania wreszcie nadszedł – zwiastun drugiej części “Aquamana”. Czy “Zaginione Królestwo” powtórzy sukces poprzednika? I oczywiście – czy zobaczymy Amber Heard? Odpowiedź na drugie z tych pytań już znamy i część z was nie będzie zadowolona…

Pierwszy “Aquaman” ukazał się w 2018 roku i zarobił ponad miliard dolarów, stając się tym samym najbardziej dochodowym filmem z ekranowego uniwersum DC. Na jego kontynuację musieliśmy czekać jednak aż pięć lat. Czy było warto? Zwiastun sugeruje, że jak najbardziej.

CZYTAJ TAKŻE: “Bambi” spotyka “Czas Apokalipsy” - nadchodzi najbardziej odjechana animacja ostatnich lat?

“Aquaman i Zaginione Królestwo” – zwiastun trafił do sieci i wygląda naprawdę dobrze. Hejterzy Amber Heard będą jednak lamentować

“Zaginione Królestwo” prezentuje się naprawdę przyzwoicie i wygląda na to, że może być jeszcze lepsze niż “jedynka”. Tym razem twórcy postanowili skupić się na braterskiej więzi Arthura i Orma, wątek romantyczny ograniczając do absolutnego minimum. Amber Heard powróci bowiem jako Mera, ale bardziej przebiegnie się przez ekran, aniżeli rozgości się na nim na dobre (zresztą w samym zwiastunie jest jej tyle, co kot napłakał). Modły jej naczelnych hejterów nie zostały zatem wysłuchane, gwoli przypomnienia – w sieci pojawiła się petycja o usunięcie jej z filmu, co było oczywiście pokłosiem jej sądowej batalii z Johnnym Deppem.

“Aquaman i Zaginione Królestwo” – o czym opowie film?

W sequelu tytułowy bohater ponownie zmierzy się z Czarną Mantrą, a wróg będzie znacznie silniejszy niż wcześniej. W oficjalnym opisie fabuły “Aquamana 2” czytamy: Poprzednio Czarna Manta nie zdołał pokonać Aquamana. Wciąż jednak pragnie pomścić śmierć ojca i dlatego nie cofnie się przed niczym, żeby rozprawić się z Aquamanem raz na zawsze. Tym razem Czarna Manta jest potężniejszy niż dotąd. Posiadł moc mitycznego Czarnego Trójzęba, który kryje w sobie starożytną i złowrogą siłę. Żeby go pokonać, Aquaman nieoczekiwanie prosi o pomoc Orma, swojego uwięzionego brata i poprzedniego króla Atlantydy. Obaj muszą zapomnieć o różnicach, żeby ochronić królestwo oraz ocalić rodzinę Aquamana i cały świat przed nieodwracalnym zniszczeniem.

“Aquaman i Zaginione Królestwo” – premiera i obsada. Kiedy film trafi do kin i kogo zobaczymy na ekranie?

W roli głównej powraca oczywiście Jason Momoa, a towarzyszyć mu będą m.in. Patrick Wilson jako jego przyrodni brat Orm, Amber Heard jako ukochana Mera, Nicole Kidman jako matka Atlanna oraz Yahya Abdul-Mateen II, który wciela się w Czarną Mantę.

Scenariusz napisał David Leslie Johnson-McGoldrick, zaś za kamerą stanął James Wan. Efekty ich pracy ujrzymy już 21 grudnia 2023 roku (o ile film nie zaliczy obsuwy przez strajki, co jest bardzo prawdopodobnym scenariuszem).

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
WIEDŹMIN: gwiazdy serialu o 3. sezonie i wierności względem książek Sapkowskiego (WYWIAD)