Anna German odc. 2: umiera młodszy brat Ani. Razem z matką wyjeżdżają do Kazachstanu

2020-02-26 16:29
Anna German
Autor: Materiały Prasowe

Serial o Annie German, który Telewizja Polska zrealizowała w 2012 roku z okazji 30. rocznicy śmierci artystki, okazał się nieprawdopodobnym sukcesem nie tylko w Polsce. W naszym kraju w czasie emisji na TVP osiągnął ogromną oglądalność - serial oglądało średnio ponad 6,7 mln widzów. W 2020 roku produkcję postanowiła przypomnieć stacja TVN7, która emituje serial o Annie German w piątkowe wieczory począwszy od 28 lutego.

Anna German odc. 2: streszczenie. Co się wydarzy w kolejnym odcinku serialu? Irmie udaje się jej dotrzeć do zarządu NKWD. Na razie szczęście jej sprzyja. Trafia na majora, którego mała Ania oczarowała rozmową w pociągu. Major poleca Irmie zmienić narodowość, jeśli nie chce zakwalifikować się jako wróg ludu i znaleźć się z rodziną w obozie. Ostrzega ją, że szef NKWD w Urgenczu gwałtownie jej poszukuje.

Anna German odc. 2: streszczenie

Wkrótce Irma dowiaduje się, że jej mąż dostał surowy wyrok - 10 lat bez prawa korespondencji. Irma na razie nie zdaje sobie sprawy z faktu, że to oznacza rozstrzelanie. Nie ustaje w poszukiwaniach męża w różnych więzieniach. Pragnie przekazać mu paczkę, ale wszędzie jest odsyłana z kwitkiem. Umiera młodszy braciszek Ani. Zrozpaczone kobiety przenoszą się do Kazachstanu, do miejscowości Dżambuł. Ania chodzi do szkoły, w której Irma uczy niemieckiego. Niestety, przez cały czas, jako Niemki są narażone na szykany. Irma załatwia zmianę nazwiska i pochodzenia. Od tej pory ona, jej matka i córka są Rosjankami pochodzenia holenderskiego i nazywają się Martens.

Mała Ania ciągle biega na dworzec kolejowy i szuka ojca wśród żołnierzy wracających z frontu. Do Dżambułu trafia Walentin – jest szefem tutejszej komórki NKWD. Ania spotyka go przypadkowo. Ostrzega matkę. Irma jest przerażona. Herman Berner – oficer Wojska Polskiego zakwaterowany w jej domu – proponuje Irmie ucieczkę z Dżambułu i zmianę nazwiska przez fikcyjne małżeństwo.

NAJNOWSZE