Amerykanin (2010) KINO

2010-11-04 11:49
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

George Clooney jako płatny zabójca

Płatny zabójca Jack (Clooney) postanawia wycofać się z „zawodu” i decyduje, że następne zlecenie będzie jego ostatnim. Zaszywa się w małym włoskim miasteczku w górach Abruzji, gdzie prowadzi spokojne życie z dala od ciągłego zagrożenia.

Jack zaprzyjaźnia się z miejscowym księdzem, ojcem Benedetto (włoski weteran sceny i ekranu, Paolo Bonacelli) i nawiązuje romans z mieszkanką miasteczka, Clarą (Violante Placido). Tymczasem zbliża się termin realizacji zlecenia. Wychodząc z ukrycia, niebezpiecznie kusi los....George Clooney jest powszechnie znany ze skłonności do artystycznego ryzyka, co w Hollywood jest raczej wyjątkiem niż regułą. W jego przypadku takie zaangażowanie przynosi przeważnie dobre, a często wyśmienite rezultaty – tak pod względem artystycznym, jak i kasowym.

Ten pełen charyzmy aktor i producent chętnie angażuje się w projekty filmów oryginalnych, wyróżniających się na tle popularnych, hollywoodzkich produkcji. Tym razem Clooney postanowił połączyć siły z wybitnym fotografem, projektantem okładek, płyt i twórcą teledysków, Antonem Corbijnem, którego debiut – biograficzny film o wokaliście Ianie Curtsie z Joy Divison, „Control” (2007) – uznano za rewelację.Amerykanin / The American (dramat, thriller, USA, 2010, 105 min)
premiera: 5 listopada 2010 (Polska) 2010-11-05 1 września 2010 (Świat)

reżyseria:Anton Corbijn
obsada: George Clooney, Thekla Reuten, Violante Placido
NAJNOWSZE