Akacjowa 38: kim jest Sheyla Farina, piękność z nowego serialu? Grała w wielkim hicie!

2023-02-04 17:20 NN
Akacjowa 38: kim jest Sheyla Farina, piękność z nowego serialu?
Autor: Screenshot Youtube/ German Y Manuela Acacias38; Instagram/sheyla_farinha Akacjowa 38: kim jest Sheyla Farina, piękność z nowego serialu?

Akacjowa 38 to nowy serial emitowany przez Telewizję Polską, który zastąpił na antenie uwielbiane przez widzów „Zranione ptaki”. W główną bohaterkę wciela się Hiszpanka Sheyla Farina – kim jest serialowa Manuela i w jakich produkcjach jeszcze zagrała?

Akacjowa 38 budzi ogromne zainteresowanie. Nic zresztą dziwnego, ta osadzona w XIX wieku opowieść zawiera w sobie wszystko to, za co kochamy telenowele, a fabuła jest naprawdę interesująca. Szczególną ciekawość widzów wzbudziła Sheyla Farina, która z powodzeniem wciela się w główną bohaterkę – piękną młodą kobietę o tragicznym życiorysie. Co wiemy o Hiszpance i jakie inne produkcje z jej udziałem warto obejrzeć?

Akacjowa 38 – kim jest Sheyla Farina, piękność z nowego serialu?

Sheyla Farina ma 37 lat i urodziła się 12 listopada 1986 roku w miejscowości Tordoia w Galicji (Hiszpania). Ukończyła szkołę aktorską i początkowo rozwijała się w teatrze. Z czasem zaczęła grać też w serialach telewizyjnych i filmach. Pojawiła się w mniejszych i większych rolach w takich produkcjach jak „Pałac Vidago”, „Rodzina Pazo” i „Prawo ołowiu”, a także zaliczyła gościnny występ w głośnym filmie Pedro Almodóvara „Skóra, w której żyję”, gdzie główną rolę zagrał Antonio Banderas. Prywatnie Sheyla Farina udziela się charytatywne i zajmuje się głównie szukaniem domów dla bezpańskich zwierząt.

Akacjowa 38 – o czym jest serial? [Fabuła i obsada]

Akacjowa 38 to hiszpański serial kostiumowy, którego akcja rozgrywa się w 1899 roku. Główną bohaterką jest tutaj Carmen – młoda ciężarna kobieta żyjąca z przemocowym mężem. Gdy pewnego wieczora mężczyzna wraca pijany do domu i usiłuje ją zgwałcić, ta w akcie samoobrony uderza go twardym narzędziem i jest przekonana, że go zabiła. Postanawia więc ratować się ucieczką. Zabiera kilka kosztowności i wraz z matką zakopuje ciało męża w lesie, a następnie znika bez śladu. W trakcie ucieczki rodzi córeczkę, której nadaje imię Inocensja (po polsku Niewinność). By chronić dziecko, zostawia je w przyklasztornym przytułku licząc, że kiedyś uda jej się po nie wrócić. Sama udaje się do miasteczka, w którym mieszka jej brat, jednak po drodze stan jej zdrowia znacząco się pogarsza. Ratuje ją lekarz, który szybko zaczyna się nią interesować. Następnie Carmen i matka zmieniają tożsamość – od tej pory główna bohaterka nosi imię Manuela – i zatrudniają się jako pokojówki w budynku przy tytułowej Akacjowej 38.

W obsadzie serialu znaleźli się:

  • María Blanco jako Carmen/Manuela,
  • David Venancio Muro jako Servando Gallo,
  • Sandra Marchena jako Rosina Rubio,
  • Inma Pérez-Quirós jako Fabiana,
  • Juanma Navas jako Ramón Palacios,
  • Jorge Pobes jako Liberto,
  • Marc Parejo jako Felipe Álvarez-Hermoso,
  • Amparo Fernández jako Susana de Séler,
  • Marita Zafra jako Casilda Escolano,
  • Rebeca Alemany jako Lolita.

Akacjowa 38 – gdzie i kiedy oglądać?

Dla miłośników Akacjowej 38 mamy dobre wieści – serial liczy aż 1483 odcinki, więc szybko nie zniknie z ekranów naszych telewizorów. Nowe odcinki ukazują się od poniedziałku do piątku, o godzinie 18:45, na antenie TVP2. Dostępna jest też transmisja online za pośrednictwem platformy WP Pilot, zaś powtórki telewizyjne emitowane są następnego dnia o godzinie 13:15.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze seriale ostatnich lat? Quiz dla prawdziwych serialomaniaków!

Pytanie 1 z 10
"Dom z papieru": kto był pomysłodawcą skoku na Bank Hiszpanii?
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE