365 dni - obsada. Kto zagra w ekranizacji powieści erotycznej Blanki Lipińskiej?

2020-02-07 8:35 aw
Blanka Lipińska
Autor: PIOTR FOTEK/REPORTER

Ta autorka książek w ostatnich latach opanowała niemal wszystkie listy bestsellerów w naszym kraju. Seria powieści erotycznych Blanki Lipińskiej nazywana jest 'polskim Greyem', a książki cieszą się niesamowitą popularnością. Pierwsza część, 365 dni, rozeszła się w Polsce w nakładzie ponad 500 tys. egzemplarzy. Lipińska od pewnego czasu zapowiada, że rozpoczęły się pracę nad jej ekranizacją. Co już wiadomo o filmie 365 dni?

365 dni - obsada filmu na podstawie powieści Blanki Lipińskiej. Kogo zobaczymy w rolach głównych? Jak na razie Lipińska nie zdradza zbyt wielu szczegółów na temat ekranizacji swojej pierwszej książki. Gdy była gościem w programie Kuby Wojewódzkiego, wyjawiła jedynie, że reżyserem filmu jest kobieta. Zapowiedziała także, że wszystkie jej powieści zostaną zekranizowane w ciągu najbliższych trzech lat. Szykuje się kolejny sukces?

365 dni - obsada filmu na podstawie powieści Blanki Lipińskiej

Postępami z prac nad filmem Blanka dzieli się na swoim Instagramie. 17 października autorka 365 dni ogłosiła, że zakończyły się już okres zdjęciowy i rozpoczyna postprodukcja. Wcześniej Lipińska wrzuciła enigmatyczne zdjęcia, na których można było zobaczyć odtwórców głównych ról, ale... tyłem! Nazwiska póki co pozostają tajemnicą, jednak internauci mają sporo domysłów, kto znalazł się w obsadzie.

Zdaniem wielu fanek powieści w roli Laury mamy zobaczyć Natalię Janoszek, polską aktorkę, która robi karierę w Bollywood. Z kolei zdaniem serwisu plotek.pl w tę postać ma wcielić się Joanna Opozda. Informator wp.pl podaje z kolei, że Laurę zagra Anna Maria Sieklucka, aktorka, która w zawodzie stawia dopiero pierwsze kroki. Zgadzałoby się to z zamysłem Blanki Lipińskiej, która w czerwcu 2019 roku w rozmowie z natemat.pl przyznała, że chciałaby zaangażować do swojego filmu mniej znanych aktorów. Mimo wszystko to na razie same domysły. 4 grudnia podczas konferencji prasowej potwierdziła się część doniesień. Dowiedzieliśmy się, że w rolę Laury faktycznie wcieli się Sieklucka, a z kolei Massimo zagra Włoch, Michel Morrone. W pozostałych rolach mają pojawić się:

  • Tomasz Stockinger jako tata Laury
  • Natalia Janoszek jako Karolina
  • Otar Saralidze jako Domenico
  • Natasza Urbańska jako Anna
  • Magdalena Lamparska jako Olga
NAJNOWSZE