1917 - obsada, zwiastun, premiera filmu, który zdobył dwa Złote Globy

2020-01-14 22:22 kw
Film 1917
Autor: materiał prasowy

Dla Sama Mendesa ten rok zaczął się doskonale! Dwie statuetki Złotych Globów za reżyserię oraz za najlepszy film 1917 to ogromny sukces! Nie sposób przecenić też walor historyczny filmu. 1917 to wielkie wojenne widowisko na miarę Dunkierki i Szeregowca Ryana, które przybliża nam dramatyczne losy żołnierzy na froncie jednej z najbardziej tragicznych wojen w dziejach świata. Sam Mendes, zdobywca Oscara za American Beauty, reżyser dwóch Bondów (SKYFALL i SPECTRE), który z artystycznego kina potrafi zrobić komercyjny hit, tym razem idzie na wojnę.

1917 - obsada, zwiastun, premiera filmu, który zdobył dwa Złote Globy. Sam Mendes spędził mnóstwo czasu na zbieraniu informacji na temat I Wojny Światowej. Wojna fascynowała go ze względu na dziadka, który mu o niej opowiadał. Film co prawda opowiada fikcyjną historię, ale jest w dużej mierze inspirowany opowieściami dziadka reżysera, a także historiami, które zasłyszał od innych żołnierzy. Wizją Mendesa było to, aby cały film wyglądał tak jakby był nakręcony na jednym, bardzo długim ujęciu, sprawia to, że widzowie zostają niejako zmuszeni do podróżowania z głównymi bohaterami. Takie podejście do strony wizualnej wywołuje w widzu poczucie niemal namacalnego uczestniczenia w odysei głównych bohaterów, a także jeszcze mocniejsze odczuwanie ich emocji. 

1917 - fabuła

Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Perry, u schyłku Pierwszej Wojny Światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Schofielda.

1917 - obsada

  • Colin Firth 
  • Benedict Cumberbatch 
  • Richard Madden
  • Mark Strong 

1917 - data premiery

Film Sama Mendesa trafi do kin 24 stycznia.

1917 - zwiastun

NAJNOWSZE