11 listopada 2019 - najlepsze patriotyczne filmy na Święto Niepodległości. RANKING

2019-11-08 10:30
Animowana historia Polski
Autor: screen youtube.com/user/parpgovpl screen youtube.com

11 listopada 2019 uczcimy na uroczystościach, marszach i apelach! Świętować będzie jednak można także w kinie i bez wychodzenia z domu, bo najlepsze patriotyczne filmy to doskonały sposób na spędzenie Święta Niepodległości. Sprawdźcie nasz ranking i wybierzcie coś dla siebie!

11 listopada to jedno z najważniejszych świąt państwowych, obchodzone w rocznicę odzyskania niepodległości po I wojnie światowej. W tym dniu warto więc przypomnieć sobie historie największych polskich bohaterów, najważniejsze wydarzenia i tragedie naszego narodu. To właśnie je ukazują patriotyczne filmy, które polecamy w poniższym rankingu. Święto Niepodległości można spędzić z powstańcami, kresowiakami czy bohaterami PRL – to chyba lepsze rozwiązanie na 11 listopada, niż angażowanie się w polityczno-społeczne spory. Święto Niepodległości powinno być uroczyste, ale i jednoczące! Co obejrzeć 11 listopada?

Filmy 2019 - premiery. Na co warto czekać?

Filmy patriotyczne - Wołyń (2016)

To film Wojciecha Smarzowskiego ukazujący rzeź na Wołyniu w czasie II wojny światowej. Chociaż za granicą wywołał kontrowersje, a na Ukrainie przez wielu został zbojkotowany, 5 Złotych Lwów, wiele innych wyróżnień i świetne recenzje świadczą o tym, że to jedna z najważniejszych polskich produkcji historycznych. 

Filmy patriotyczne - W ciemności (2011)

Kolejna historia ukazująca losy bohaterów II wojny światowej. Czym różni się od innych? Nominacją do Oscara, 3 Orłami, 10 Złotymi Lwami, nominacją Critics Choice i wieloma innymi wyróżnieniami. W ciemności to film Agnieszki Holland o złodziejaszku, który pomaga grupie Żydów ukrywać się w kanałach. Zwykły człowiek nie jest nawet w stanie przewidzieć własnego heroizmu!

Filmy patriotyczne - Miasto 44 (2014)

Powstanie Warszawskie oczami Jana Komasy, czyli widowiskowa produkcja o największej tragedii, jaka spotkała naszą stolicę. Młodość, miłość, namiętność, patriotyzm, odwaga – najważniejsze wartości zostają przetestowane w walce, ogniu i wśród ostrzału, a spektakularne zdjęcia i efekty specjalne sprawiają, że aż trudno wyobrazić sobie, że tak mogło kiedyś wyglądać życie.

Filmy patriotyczne - Katyń (2007)

Nominowany do Oscara Katyń to film Andrzeja Wajdy o oficerach zamordowanych przez Armię Czerwoną oraz powojennym ukrywaniu zbrodni. Przejmująca historia, największe gwiazdy i świetna reżyseria sprawiają, że Katyń ogląda się z zapartym tchem. Duża w tym zasługa także muzyki Krzysztofa Pendereckiego i zdjęć Pawła Edelmana.

Filmy patriotyczne - Wałęsa. Człowiek z nadziei (2013)

Andrzej Wajda znów o polskiej historii. Razem z Januszem Głowackim legendarny reżyser ukazuje historię Lecha Wałęsy, pierwszego prezydenta wybranego w całkowicie wolnych wyborach. Chociaż wokół tej produkcji nie brakowało kontrowersji, świetne kreacje aktorskie (Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska) i trzymająca w napięciu opowieść sprawiają, że naprawdę trzeba ją zobaczyć – zwłaszcza, że ukazuje tak współczesną historię!

Filmy patriotyczne - Niepodległość (2018)

Film pokazuje fenomen odzyskania niepodległości w 1918 roku, począwszy od I wojny światowej i udziale w niej setek tysięcy Polaków, którzy w różnych armiach na wielu frontach walczyli z myślą, że ten wyczekiwany przez wiele lat konflikt państw zaborców, doprowadzi wreszcie do powrotu Polski na mapę Europy i świata. 

Niepodległość: film Polsatu. Godzina emisji, online i powtórka

Filmy patriotyczne - Kamerdyner (2018)

Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W lasach Piaśnicy naziści dokonują mordu na ludności kaszubskiej – pierwszego ludobójstwa tej wojny. Film przedstawia, jak łączyły się losy Polaków, Niemców i Kaszubów przez 40 lat.

Filmy patriotyczne - Animowana historia Polski (2010)

Spektakularna animacja autorstwa Tomasza Bagińskiego przedstawia losy naszego kraju od historii Piastów aż po czasy Okrągłęgo Stołu. Film trwa zaledwie 8 minut, ale świetnie podsumowuje, jak kształtowała się Polska. Film można w całości obejrzeć na YouTubie.

NAJNOWSZE