Znane linie lotnicze zakazują zwrotów PANIE I PANOWIE! Nie są „ neutralnych płciowo”

i

Autor: Pixabay.com

Znane linie lotnicze zakazują zwrotów "PANIE I PANOWIE"! Nie są „neutralne płciowo”

2021-07-21 8:21

Nie usłyszymy już zwrotu PANIE I PANOWIE! Wszystko w trosce o samopoczucie osób neutralnych płciowo. Ostateczna forma powitania ma pozostać w gestii kapitana samolotu.

Niemiecki przewoźnik postanowił zrezygnować z określenia "Damen und Herren" i w trosce o dobre samopoczucie pasażerów używać powitań neutralnych płciowo.

„Ważne jest dla nas, abyśmy brali pod uwagę wszystkich zwracając się do pasażerów”

– powiedział gazecie “Bild” rzecznik Lufthansy. Repertuar neutralnych wyrażeń jest bogaty, można do niego zaliczyć powitania takie jak „Cześć”, „Dobry wieczór” lub po prostu „Witamy na pokładzie” – wyjaśnił.

 Załogi zostały poinstruowane, aby wybrać powitanie obejmujące wszystkich pasażerów – powiedział agencji AFP rzecznik prasowy Lufthansy. 

 Ostateczna forma powitania ma pozostać w gestii kapitana samolotu. Niemiecki przewoźnik poinformował w komunikacie prasowym, zmiana ma być wprowadzana stopniowo i dotyczyć wszystkich linii należących do koncernu.

Oświadczenie Lufthansy

“Różnorodność i równość to główne wartości naszej firmy i naszej kultury korporacyjnej. Chcemy wyrazić tę postawę również w naszym języku” – napisała Lufthansa w oświadczeniu, które cytuje  dziennik  “Mindener Tageblatt”.

Olsztyn. Pijany kierowca zatrzymany przez świadków