Zmarli przemówią zza grobu! To urządzenie zmieni nasz świat!

2022-06-28 11:18
Zmarli przemówią zza grobu! To urządzenie zmieni nasz świat!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Niemal każdego z nas w przeszłości spotkała utrata bliskiego osoby. Czasem pogodzenie się ze śmiercią trwa latami, a nigdy nie poradzimy sobie do końca z ogarniającą nas tęsknotą. Naukowcy pracują nad urządzeniem, które w założeniu ma ukoi nasz ból po stracie. Zrobi to jednak w nietypowy sposób.

Cyfrowa asystentka Alexa jest bardzo popularna na całym świecie. To działająca w chmurze usługa głosowa firmy Amazon, która pozwala nam kierować głośnikiem. O przypadkach, gdy ludzie zaprzyjaźniali się z tego typu robotami, głównie słyszeliśmy legendy. Teraz może się to zmienić, chociaż... w nietypowy sposób. Amazon planuje wprowadzenie nowej funkcji, która ma pozwolić nam... usłyszeć głos zmarłej osoby! Nie potrzeba wiele. Według najnowszych informacji wystarczy jedynie około minutowej próbki głosu, by asystentka nauczyła się go kopiować i rozmawiać z użytkownikiem. Pomysł ma pomóc osobom, które straciły bliskich na przykład w okresie epidemii. Dzięki temu łatwiej będzie im się pogodzić z odejściem rodziny czy przyjaciół.

Zmarli przemówią zza grobu - internauci są przerażeni!

Chociaż w swoim założeniu Aleksa ma pomagać osobom, które pragną znowu usłyszeć swoich bliskich, to pojawiło się wiele negatywnych komentarzy. Warto jednak pamiętać, że podobna funkcja pomogła niedawno w realizacji filmu Top Gun: Maverick. Val Kilmer otrzymał wygenerowany cyfrowo głos. Aktor utracił go podczas ciężkiej walki z rakiem.

Jorrgus jest szczęśliwym ojcem uroczej dziewczynki. Czy rodzina jeszcze się powiększy?

PSYCHOTEST. Jaką pizzą jesteś?

Pytanie 1 z 12
Gdzie najczęściej jesz pizzę?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze