ZIO 2022: FENOMENALNE występy Kamila Stocha podczas treningów. Polak znów pokazał moc!

i

Autor: PAP/Grzegorz Momot ZIO 2022: FENOMENALNE występy Kamila Stocha podczas treningów. Polak znów pokazał moc!

ZIO 2022: FENOMENALNE występy Kamila Stocha podczas treningów. Polak znów pokazał moc!

2022-02-04 9:17

Zimowe igrzyska olimpijskie 2022. Kamil Stoch popisał się kolejnym znakomitym skokiem w pierwszym piątkowym treningu na olimpijskiej skoczni w Zhangjiakou. Polak wylądował na 101. metrze i wygrał całą serię. Skoczek z Zębu potwierdził tym samym wysoką formę przed pierwszym konkursem na skoczni normalnej.

Kamil Stoch jest jedną z naszych największych medalowych nadziei podczas olimpiady zimowej 2022. Polak od początku startów w Pekinie prezentuje znakomitą formę, którą potwierdził w pierwszym piątkowym treningu.

Fenomenalne skoki Kamila Stocha

Zawodnik z Zębu w swojej pierwszej próbie lądował aż na 101. metrze i był dzięki temu najlepszy w całej stawce. Za jego plecami uplasował się Rosjanin Danił Sadriejew (103,5 m) i Kanadyjczyk Mackenzie Boyd Clowes (99,5 m). Warto dodać, że wynik naszego reprezentanta został oddany przy bardzo silnych podmuchach wiatru, które momentami umożliwiało skakanie.

Stoch wygrywając pierwszy piątkowy trening potwierdził wysoką formę na skoczni normalnej. W czwartkowych skokach próbnych był drugi (102,5 m), piętnasty (100 m) i jedenasty (100 m), co po zsumowaniu wczorajszych skoków dałoby mu piąte miejsce.

Tak wygląda Brama Oławska, czyli nowy biurowiec PZU na pl. Dominikańskim