Żelazna lalka Putina szokuje: Rosja powinna zrzuć atomówkę na pogrzeb królowej

i

Autor: The Mirror/screenshot

"Żelazna lalka Putina" szokuje: Rosja powinna zrzuć atomówkę na pogrzeb królowej

2022-09-20 15:25

Rosyjska propagandystka, Olga Skabiejewa przekonywała w państwowej telewizji, że pogrzeb królowej Elżbiety II był okazją do zrzucenia na Wielką Brytanię bomby atomowej. Jako argumentu użyła faktu, że na uroczystości obecnych było wielu przywódców, w tym Joe Biden, Emanuel Macron, czy chociażby Andrzej Duda.

Rosyjska propagandystka w szokujący sposób wezwała prezydenta Władimira Putina do spowodowania zniszczeń w Wielkiej Brytanii i zamienienia jej w "marsjańskie pustkowie" za pomocą uderzenia jądrowego – pisze „The Mirror”. Olga Skabiejewa, zwana „Żelazną lalką Putina” twierdziła wczoraj, że Kreml powinien był uderzyć w stolicę Londynu, podczas państwowego pogrzebu królowej Elżbiety II. Według niej była to idealna okazja, ponieważ na uroczystości obecni byli najważniejsi zachodni przywódcy.

CBŚP przejęło blisko 360 kg narkotyków

Gurulew: Mamy pełne prawo do użycia broni jądrowej

Dowódca wojskowy i poseł do Dumy Państwowej, 54-letni Andriej Gurulew, wtórował „Żelaznej lalce Putina” mówiąc, że zachodnie groźby dotyczące planowanych referendów w sprawie przyłączenia do Rosji zaatakowanych obszarów Ukrainy powinny być postrzegane jako czerwona linia.

- Jeśli istnieje realne zagrożenie dla terytorium Rosji, mamy pełne prawo do użycia broni jądrowej – mówił Gurulew.

Jak dodał „nie wywoła to wojny jądrowej, ponieważ użyjemy operacyjnej - nie strategicznej - broni jądrowej na Kalibrach, Iskanderach i bombach na samolotach". Następnie odniósł się do stwierdzenia, że Rosja może potencjalnie uderzyć bronią jądrową w Ukrainę lub Niemcy.

- Dlaczego mielibyśmy bombardować Ukrainę lub Niemcy? Tam jest Wielka Brytania - korzeń wszelkiego zła.

Olga Skabiejewa następnie podsumowała, że Putin, "powinien był to zrobić" w poniedziałek, w dniu pożegnania królowej Elżbiety II.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE