Podczas ślubu nie można się śmiać - grzmią urzędnicy

i

Autor: Canva Podczas ślubu nie można się śmiać - grzmią urzędnicy

Zakaz uśmiechania się podczas ślubu! "Małżeństwo to poważna sprawa" - grzmią urzędnicy!

2022-01-19 10:25

W urzędach stanu cywilnego obwodu rostowskiego w Rosji nowożeńcy i ich goście nie mogą się już "przesadnie uśmiechać", czyli krótko mówiąc śmiać. "Małżeństwo to poważna sprawa" - grzmią urzędnicy i wydali dekret który jasno mówi jak można zachowywać się podczas ślubu. Na szczęście - płaczu ze wzruszenia jeszcze nie zakazano!

Nowożeńcom w regionie Rostowa w Rosji z pewnością do śmiechu nie jest. I to całkiem dosłownie! 17 stycznia wszedł w życie dekret lokalnego samorządu, który m.in. zakazuje śmiechu, picia alkoholu i przenoszenia mebli podczas ślubów. To jednak nie koniec! Jeśli któryś z gości przyszedłby na uroczystość w brudnych butach także może mieć problemy! Tego także dekret zabrania!

„Podczas organizowania ceremonii ślubnej w uroczystej atmosferze na terenie urzędu stanu cywilnego nie wolno: głośno rozmawiać (w tym przez telefon), wznosić okrzyków, śmiać się” – czytamy w dokumencie. Zakazane są także „brudne buty” i „niedopasowane plecaki”, „jedzenie, palenie, picie alkoholu” oraz „naruszanie kompozycji wnętrz pokojów”, czyli przestawianie mebli czy po prostu dekorowanie wnętrza w inny sposób, niż ten który proponują urzędnicy.

Dokument stwierdza również, że maksymalny czas, jaki para może spędzić w sali ceremonii, to 40 minut. Jednak najważniejsze - żadnych radosnych okrzyków! Żadnego śmiania się! Nie wolno! Jak tłumaczą swoją decyzję rosyjscy urzędnicy, małżeństwo to poważna sprawa.

Jest jednak dobra wiadomość: co prawda cieszyć się, śmiać i gratulować głośno nowożeńcom nie można, jednak urzędnicy nie zakazali jeszcze płakania. Jeśli ktoś się więc podczas ślubu wzruszy - nikt go z ceremonii nie wyprosi.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h