ZAKAZ sprzedaży alkoholu dla NIEZASZCZEPIONYCH?! To mogłoby w Polsce przynieść efekt

i

Autor: pexels ZAKAZ sprzedaży alkoholu dla NIEZASZCZEPIONYCH?! "To mogłoby w Polsce przynieść efekt"

ZAKAZ sprzedaży alkoholu dla NIEZASZCZEPIONYCH?! "To mogłoby w Polsce przynieść efekt"

2022-01-16 19:00

Alkohol tylko dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19? Takie rozwiązanie zostało ostatnio wprowadzone w Kanadzie. Czy będzie obowiązywać także w Polsce? - To mogłoby w Polsce przynieść efekt - stwierdził prof. Andrzej Horban. Czytajcie więcej w naszym materiale.

Świat cały czas walczy z pandemią koronawirusa. Obecnie największym zagrożeniem jest wariant Omikron, który w wielu krajach odpowiada już za większość zakażeń. Poszczególne państwa wprowadzają dodatkowe obostrzenia. To m.in. okazywanie certyfikatów covidowych przy wejściu do restauracji czy obiektów kultury. Przedstawiciele rządów cały czas zachęcają również do szczepień. Tak dzieje się również w Polsce. Przypomnijmy, że osoby, które zdecydowały się na przyjęcie preparatu, są m.in. zwolnieni z limitów obowiązujących w poszczególnych obiektach.

W Polsce poziom zaszczepienia społeczeństwa jest jednak niski. Jak zachęcić do szczepień obywateli? Na dość oryginalny pomysł wpadły władze Kanady. Mieszkańcy prowincji Quebecu, którzy nie zdecydowali się na przyjęcie preparatu, nie będą mogli kupić alkoholu. Czy takie działanie sprawdziłoby się również w Polsce? W tym temacie w programie "Newsroom" wypowiedział się prof. Andrzej Horban.

To mogłoby w Polsce przynieść pewien efekt. Tylko że na Podlasiu znają sposoby, jak ominąć tego typu zakazy – stwierdził szef Rady Medycznej.

Dodał jednak, że póki co, nie ma pomysłów, by rekomendować wprowadzenie takiego rozwiązania.

Zimna kąpiel morsów w podbydgoskich Pieckach

POLSKI ŁAD w oczach internautów. Zobacz najlepsze memy!