ZAKAZ PRZEMIESZCZANIA SIĘ przed świętami? Poznaliśmy stanowisko doradcy premiera!

2021-03-20 9:27
Zakaz przemieszczania
Autor: Pixabay.com

Czy przed świętami wielkanocnymi wydany zostanie całkowity zakaz przemieszczania się po kraju? Według prof. Andrzeja Horbana, doradcy premiera ds. COVID-19 i krajowego konsultanta ds. chorób zakaźnych - jest to bardzo możliwe. W piątek rano (19 marca), profesor był gościem w TVN 24. Przyznał, że według niego, szczyt trzeciej fali jest jeszcze przed nami.

Czy przed świętami wielkanocnymi powinno wydać się zakaz przemieszczania po kraju? Takie pytanie usłyszał w porannym programie w TVN24 prof. Andrzej Horban.

- Myślę, że jesteśmy tego bardzo bliscy - powiedział.

Jak przyznał profesor, według jego przewidywań, szczyt trzeciej fali pandemii koronawirusa dopiero nadejdzie. Jak szacuje, dzienna liczba zachorowań może wynieść wtedy nawet 40 tysięcy.

- Głównym powodem naszych zmartwień jest nie to, jak będzie rosła liczba zdiagnozowanych, tylko to, jak będą szybko zapełniały się łóżka szpitalne - zauważył Andrzej Horban.

Według profesora, fala będzie nadal narastać.

- Jeżeli liczba zachorowań nadal będzie rosła, powinien zostać wprowadzony całkowity lockdown - mówił profesor.

Wyraził nadzieję, że w takim przypadku powinna czekać nas "powtórka z rozrywki", z tego co było rok temu.

- Rok temu ulice były puste - przypomniał.

Kiedy trzecia fala pandemii zacznie opadać? Według szacunków profesora Horbana, powinno stać się to w okolicach maja-czerwca.

W czwartek, 18 marca, badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 27 278 osób, nadal najwięcej w woj. mazowieckim – 4408. Zmarło 356 chorych z COVID-19.

Czy jest zakaz przemieszczania się?

Od soboty, 20 marca, w całej Polsce wprowadzone zostały obostrzenia. Nie m.in. działają hotele, większość sklepów w galeriach handlowych, kina i teatry.

Część Polaków, zastanawia się jednak, czy jest zakaz przemieszczania się?

W nowym rozporządzeniu dotyczącym obostrzeń nie ma takiego zapisu.

Raport z Anteny 18.03
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze