Wyprawka 300 plus. ZMIANY w programie Dobry start. Jak złożyć wniosek?

i

Autor: pixabay.com Wyprawka 300 plus. ZMIANY w programie "Dobry start". Jak złożyć wniosek?

ZMIANY w programie "Dobry start". Jak złożyć wniosek, by dostać 300 plus?

2021-06-15 20:00

Od 1 lipca rodzice mogą składać wnioski o świadczenie "Dobry start", czyli wyprawkę szkolną 300 plus. Zmieniły się jednak zasady naboru wniosków. W tym roku ich składanie będzie odbywać się jedynie w formie elektronicznej, a obsługą w pełni zautomatyzowanego procesu zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

We wtorek (15 czerwca) rząd przyjął projekt rozporządzenia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej zmieniającego zasady naboru wniosków do programu "Dobry start" na rok szkolny 2021/2022. Składanie wniosków będzie odbywać się tylko w formie elektronicznej, a obsługą w pełni zautomatyzowanego procesu zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Resort rodziny zaznacza, że dla rodziców, którzy do tej pory składali wnioski o świadczenie online, zmiana będzie niewidoczna, ponieważ z ich perspektywy składanie wniosków odbędzie się dokładnie w takim samym trybie.

Program "Dobry start" to wypłata 300 zł dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat. Wypłata świadczenia będzie się odbywać w formie bezgotówkowej, na wskazany numer rachunku bankowego.(PAP)

Raport z anteny 15.06, godz.10