Michał Dworczyk

i

Autor: Tomasz Golla/SUPER EXPRESS

Wyciekły dokumenty ze skrzynki e-mail szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka!

2021-06-09 7:39

Wyciekły dokumenty ze skrzynki mejlowej szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka! Jego konto zostało zaatakowane przez hakerów, co sam potwierdził w wydanym w nocy oświadczeniu. Choć zapewnił, że sprawa będzie badana przez polskie służby, nie potwierdził czy dokumenty które trafiły na rosyjski komunikator telegram są autentyczne.

Wyciekły dokumenty ze skrzynki e-mail szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka! Pierwsza informacja o ataku pojawiła się... w mediach społecznościowych żony Dworczyka.

"W związku z doniesieniami dotyczącymi włamania na moją skrzynkę email i skrzynkę mojej żony, a także na nasze konta w mediach społecznościowych, poinformowane zostały stosowne służby państwowe" - czytamy w oświadczeniu Michała Dworczyka zamieszczonym we wtorek w nocy na Twitterze.

"Zważywszy na to, że informacje zostały opublikowane w rosyjskim serwisie społecznościowym Telegram oraz fakt, że przez 11 lat miałem zakaz wjazdu na teren Białorusi i Rosji jako osoba aktywnie wspierająca przemiany demokratyczne na terenie byłego ZSRR, traktuję ten atak jako jeden z elementów szeroko zakrojonych działań dezinformacyjnych zawierających sfałszowane i zmanipulowane informacje" - napisał szef KPRM.

"Pragnę podkreślić, że w skrzynce mailowej będącej przedmiotem ataku hakerskiego nie znajdowały się żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny. Informuję również, że oświadczenie, które zostało opublikowane w mediach społecznościowych na koncie mojej żony jest sfabrykowane i zawiera nieprawdziwe treści" - dodał minister.

Jak zaznaczył, "z całą pewnością można stwierdzić, iż celem tego typu cyberataków jest dezinformacja i w związku z tym właściwe służby specjalne RP prowadzą wszelkie niezbędne działania wyjaśniające".

Andrzej Juskowiak o grze Lewandowskiego: To był jeden z...