Włochy: Giorgio Armani ewakuowany z Pantellerii! Na wyspie wybuchł ogromny pożar!

2022-08-18 12:54
 Włochy: Giorgio Armani ewakuowany z Pantellerii! Na wyspie wybuchł ogromny pożar!
Autor: Autorstwa Jan Schroeder - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8445893 / CANVA Zdjęcie poglądowe

Król włoskich projektantów mody Giorgio Armani i dawna gwiazda włoskiego futbolu Marco Tardelli są wśród osób, które w pośpiechu musiały opuścić swoje letnie posiadłości na wyspie Pantelleria koło Sycylii, gdzie w nocy ze środy na czwartek wybuchł gigantyczny pożar.

Płomienie są już pod kontrolą, a prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przyczyn pożaru. Ewakuowano też turystów. Na wakacyjnej wyspie strażacy dalej pracują, by dogasić ostatnie ogniska pożaru po wielogodzinnej walce z płomieniami, który był podsycany przez silny gorący wiatr, scirocco. Żywioł zniszczył około 30 hektarów roślinności, w tym winnice.

Turyści i mieszkańcy uciekali nocą z domów

Właściciele rezydencji oraz przebywający tam turyści musieli w nocy uciekać z domów w kierunku wybrzeża. Niektórzy wsiedli następnie na swoje łodzie i jachty oraz na motorówki udostępnione przez kapitanat portu. Nikt nie odniósł obrażeń, a domy nie zostały zniszczone.

Celem śledztwa jest ustalenie przyczyny pożaru, który wybuchł w dwóch punktach, oddalonych od siebie o 400 metrów. Nie wyklucza się podpalenia.

"Po wielkim strachu w nocy na Pantellerii wraca normalna sytuacja"- zapewnił burmistrz Vincenzo Campo. Poinformował, że łącznie ewakuowano około 50 osób.

Olsztyn. Policyjna eskorta taksówki. Życie kobiety było zagrożone

QUIZ. Najsłynniejsze cytaty z książek. My podajemy fragment, ty zgadujesz tytuł i autora

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Z jakiej książki pochodzi ten cytat? "Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś":
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze