Jedzenie w szpitalu

i

Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com Jedzenie w szpitalu w Polsce rzadko budzi uśmiech na twarzy świeżo upieczonej mamy.

Wizerunek szpitalnych posiłków będzie lepszy. Ale samo jedzenie niekoniecznie

2021-07-28 9:42

Gdy słyszymy o szpitalnym jedzeniu, widzimy przed oczami czerstwe kromki chleba, słabej jakości szynkę i odrobinę masła. Nie zmienia się to od ładnych paru lat. Teraz wizerunek posiłków będzie lepszy, ale jedzenie pozostanie takie, jak jest.

Nie da się ukryć, że jedzenie w polskich szpitalach szokuje wiele osób. W internecie krąży mnóstwo zdjęć, które robią pacjenci podczas spożywania takich posiłków, i wyglądają one, mówiąc kolokwialnie - marnie i biednie. Jak informują Wirtualne Media, Narodowy Fundusz Zdrowia chce zrealizować kampanię na temat żywienia szpitalnego, co ma na celu poprawę jego wizerunku. Pojawia się pytanie: czy nie lepiej po prostu wprowadzić lepszej jakości jedzenie?

Celem kampanii ma być "edukacja" oraz "zwrócenie uwagi na mechanizm planowania posiłków, dostosowanych do jednostek chorobowych, z którymi zmagają się pacjenci szpitali". Pojawi się strona internetowa, materiały edukacyjne i webinary. Zainteresowane agencje mogą składać oferty do 30 lipca.

Jedzenie w szpitalach. Robak i chrupki jak dodatek

Ukazanie szpitalnego jedzenia w lepszym świetle może okazać się nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza, że głównym problemem są podawane produkty i nieadekwatne racje żywieniowe dla poszczególnych osób. Zdjęcia śniadań, obiadów czy kolacji, które zostają wrzucane na profile społecznościowe przez pacjentów, nie zachęcają do zjedzenia ich. Pojawiają się w nich również niespodziewane dodatki, takie jak: robak czy pleśń.

Raport z Anteny 23.07

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest: