Carlo Ancelotti

i

Autor: PAP/EPA

Sport

Wiemy, co z przyszłością trenera Realu! Carlo Ancelotti podjął decyzję

2023-04-01 15:08

Real będzie musiał zmienić trenera?! Takie pogłoski obiegły cały sportowy świat w związku z informacją o zainteresowaniu reprezentacji Brazylii osobą Carlo Ancelottiego. Podczas sobotniej konferencji prasowej, szkoleniowiec "Królewskich" odniósł się do tych doniesień. Postawił sprawę jasno. Co takiego powiedział? O tym przeczytasz w naszym artykule.

Trener Carlo Ancelotti potwierdził na sobotniej konferencji prasowej pogłoski o zainteresowaniu jego osobą reprezentacji Brazylii, jednak oświadczył, że chce zostać w Realu Madryt do końca swojego kontraktu.

Rzeczywistość jest taka, że reprezentacja Brazylii chce mnie i to mi schlebia, to mnie zachwyca. Ale muszę szanować obecną umowę (która wygasa w czerwcu 2024 roku), umowę, którą chcę honorować do końca. Mam kontrakt, chcę go honorować, bo lubię ten klub i tę drużynę. A wszystko, co będzie po moim kontrakcie, to przyszłość, a nikt nie zna przyszłości

- powiedział Ancelotti na konferencji prasowej przed niedzielnym meczem przeciwko Realowi Valladolid.

- Nie dziwi mnie, że krążą takie plotki i nie martwię się tym. To całkiem jasne: zostanę tutaj tak długo, jak Real Madryt pozwoli mi kontynuować pracę. Czuję duże wsparcie ze strony prezesa, kibiców i zawodników, atmosfera wokół mnie jest bardzo spokojna, więc ja też taki jestem. Teraz mamy dwa i pół miesiąca, aby spróbować zdobyć tytuły - powiedział włoski szkoleniowiec.

Choć jeszcze na początku sezonu zapowiadał, że zamierza zakończyć karierę trenerską po pobycie w Realu Madryt, w sobotę oświadczył, że dzisiaj nie powie tego samego

Prezydent Barcelony o kryzysie Lewandowskiego: Jest profesjonalistą