Wielkanoc 2021: Po świętach będzie luzowanie obostrzeń? Rząd zapowiada zmiany

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Wielkanoc 2021: Po świętach będzie luzowanie obostrzeń? Rząd zapowiada zmiany

Wielkanoc 2021: Będzie luzowanie obostrzeń po świętach? Rząd zapowiada zmiany

2021-03-04 18:25

Wielkanoc 2020 wiele osób - ze względu na obostrzenia - musiało spędzić samotnie. Póki co nie ma konkretnych zapowiedzi dotyczących lockdownu na tegoroczne święta wielkanocne. Co więcej, rząd zapowiada, że po Wielkanocy możliwe jest luzowanie obostrzeń. Czy podjęto już decyzje? Kiedy zmiana obostrzeń?

Wielkanoc 2021 póki co bez oficjalnego lockdownu. Rząd szykuje się do częstszej zmiany obostrzeń - nawet raz w tygodniu. Prawdopodobnie ograniczenia będą obowiązywały w konkretnych regionach i będą zależały od liczby zachorowań w konkretnym województwie. W miejscach, gdzie przypadków koronawirusa będzie mniej, obostrzenia będą luzowanie.

Kiedy Wielkanoc 2021?

Wielkanoc jest świętem ruchomym. W tym roku wypada dokładnie w niedzielę 4.04, czyli w pierwszy weekend kwietnia.

Czytaj także: Wielkanoc dni wolne: Jak zaplanować urlop? Kiedy dzieci wracają do szkoły? [WIELKANOC 2021]

Luzowanie obostrzeń po Wielkanocy 2021?

Minister nie wyklucza, że po świętach wielkanocnych możliwe jest luzowanie obostrzeń. Tak ma wynikać z aktualnych rządowych prognoz - według nich liczba przypadków powinna zacząć spadać w tym okresie, o ile nie zostanie to zakłócone szybkim rozwojem nowych mutacji wirusa.

Ile jest zachorowań w Polsce?

W ostatnich dniach liczba zachorowań w Polsce znacznie się zwiększyła. W środę 3 marca odnotowano 15 698 nowych zakażeń koronawirusem - to najwięcej od listopada ubiegłego roku. W związku z tym rząd ogłosił m.in. uruchomienie szpitali tymczasowych w 9 województwach:

  • dolnośląskim,
  • lubuskim,
  • mazowieckim,
  • opolskim,
  • podkarpackim,
  • pomorskim,
  • śląskim,
  • warmińsko-mazurskim,
  • wielkopolskim.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

 

Dzieci znają odpowiedzi na te pytania, a Ty? 50 proc. to minimum, żeby móc spojrzeć sobie w twarz!

Pytanie 1 z 12
Wynikiem dzielenia przez 0 jest:
Raport z Anteny 04.03
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE