Wielka ulewa na południu Polski. IMGW ostrzega przed kolejnymi burzami z gradem [MAPA, ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-05-13 20:55 STAN
Wielka ulewa na południu Polski
Autor: Facebook/Strzelin998 Wielka ulewa na południu Polski

Wielka ulewa na południu Polski. Rozlane rzeki, podtopione parki, zalane ulice. Jak zapowiadają synoptycy, pogoda nie poprawi się. Wciąż obowiązują ostrzeżenia przed burzami z gradem. Zobacz mapę alertów.

Trudna sytuacja na południu kraju. Na facebookowym profilu Strzelin998 opublikowano liczne zdjęcia i wideo. Widzimy na nim zalane ulice czy podtopione parki. Ze względu na ulewy podniesiony jest m.in. poziom wody w rzece Ślęza w Borowie.

- Stan alarmowy w Borowie przekroczony jest o 110cm‼️ aktualny stan wody wynosi 310cm i stale rośnie (1cm na 10 min). Ta sama rzeka w Białobrzeziu o godzinie 04:00 miała 292cm- czyli przekroczenie stanu alarmowego o 172cm! obecnie ma tendencję spadkową i wynosi 218cm - czytamy. Zamknięto też część zalanej drogi w Strzelinie. - Woda w Oławie przed Strzelinem gwałtownie się podnosi. Zalana została droga Nowolesie-Kazanów. Oznacza to że nabiera podobnego rozmiaru jak w tamtym roku kiedy to został zalany park i Strzegów - czytamy.

Zobacz zdjęcia:

Jak zapowiadają synoptycy, w tym rejonie w najbliższym czasie wciąż należy spodziewać się opadów. Zapowiadane są burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla okolic Wrocławia, Katowic, Krakowa i Częstochowy.

Zobacz mapę ostrzeżeń:

Mapa ostrzeżeń IMGW
Autor: IMGW, zrzut ekranu Mapa ostrzeżeń IMGW
Najnowsze