Warszawa: podczas pandemii szkoły utraciły kontakt z 209 uczniami! Co się z nimi stało?

2021-02-18 13:34 a.d.
Podczas pandemii szkoły utraciły kontakt z 209 uczniami. Co się z nimi stało?
Autor: Canva.com Podczas pandemii szkoły utraciły kontakt z 209 uczniami. Co się z nimi stało?

Podczas pandemii szkoły utraciły kontakt z 209 uczniami. Co się z nimi stało? Pandemia koronawirusa zmusiła uczniów do nauki w domu, a rodziców do pracy zdalnej. To rozwiązanie nie każdemu przypadało do gustu. Wielu uczniów po prostu... zniknęło. Gdy szkoła nie może do nich dotrzeć, walczyć będzie sąd rodzinny...

Podczas pandemii szkoły utraciły kontakt z 209 uczniami. Biuro Edukacji ponowiło badanie, z iloma uczniami w warszawskich szkołach nie nawiązano kontaktu po przejściu na tryb kształcenia na odległość - napisała wiceprezydent Renata Kaznowska w odpowiedzi na interpelacją radnej Doroty Łobody. "W sytuacjach, gdy pomimo podjętych działań nie udało się nawiązać kontaktu, dyrektorzy powiadamiali Sąd Rodzinny, właściwą dla miejsca zamieszkania ucznia komendę policji i kuratora" - wyjaśniła wiceprezydent Kaznowska.

Nauka w Polsce jest obowiązkowa do 18 roku życia. Uczniowie, którzy nie uczestniczą w zajęciach zdalnych, będą musieli ten rok zaliczyć ponownie.

Te polskie hity kończą 10 lat. Każdy je zna!

Podczas pandemii szkoły utraciły kontakt z 209 uczniami. Co się z nimi stało?

Uczniów brakuje najprawdopodobniej w związku z brakiem dostępu do internetu lub odpowiedniego sprzętu. Mogą jednak występować przypadki, że dzieci nie posiadają odpowiednich warunków do nauki, lub celowo unikają lekcji bez wiedzy rodziców lub opiekunów. 

Najnowsze